Články šachového klubu Jeseník

Předchozí | Dalšístrana / 6 0-12 z 71 položek
ŠK Jeseník již podruhé na sousedských slavnostech v Jeseníku

V sobotu 19.5. se Šachový klub Jeseník již podruhé aktivně zúčastnil Sousedských slavností. Naše stanoviště bylo tentokrát v krásně zrekonstruovaném areálu kláštera Voršilek vzadu u altánu. Návštěvníkům jsme připravili řadu aktivit. Dobrovolníci z řad členů našeho klubu si s každým zájemcem zahrály šachy a začátečníkům rádi vysvětlili pravidla. Návštěvníci si mohli zahrát zahradní šachy a klasické šachy s našimi členy všech věkových kategorií. Dále si mohli zahrát proti počítači na programu s různými úrovněmi obtížnosti. N

Pavel Koriťák vložil položku 24.05.2018 10:28
Smutná zpráva pro jesenické šachisty - 16.5.2018 nás náhle a nečekaně opustil Béďa Výšek

Některé zprávy se nepíší lehce. O to víc když naše řady někdo navždy opustí. Ve středu 16.5.2018 zemřel náhle a nečekaně náš dlouholetý člen a kamarád Béďa Výšek. Dovolte abych o našem Bedříškovi napal pár slov. Narodil se 24.8.1947 a přiženil se do Jeseníku z Krnova. Velkou životní oporou mu byla jeho manželka Zdenka se kterou vychoval syna Pavla a dceru Lenku. Členem klubu byl od roku 1976 tedy celých 42 let. Jako stálice klubu se i přes různé krize nezájmu o tento sport výrazně zasloužil o zachování klubu až do dnešních dnů. Byl jedním z pilířů ŠK Jeseník. Po celou dobu pomáhal jako j

Pavel Koriťák vložil položku 16.05.2018 22:16
Závěrečným 6. kolem skončilo v Grygově Grand Prix dětí a mládeže ročníku 2017/2018

V sobotu 5.5.2018 se grygovské sokolovně odehrálo závěrečné 6. kolo Grand Prix (Otevřený krajský přebor dětí mládeže v šachu ročníku 2017/2018). Turnaje se zúčastnilo 80 dětí přičemž z našeho klubu bojovalo na šachovnicích 12 mladých nadějí. Konečné pořadí 6. kola všech kategorií naleznete zde. Konečné pořadí Grand Prix po 6. kole naleznete zde. Fotografie z turnaje od Gabriely Morongové naleznete v zde. Článek o turnaji z webu krajského šachového svazu naleznete zde. Vyhodnocení celého ročníku Grand Prix dětí a mládeže na w

Pavel Koriťák vložil položku 11.05.2018 07:14
Narozeninová jízda čerstvých sedmdesátníků Zdeňka Střechy a Honzy Bartusíka

Ve čtvrtek 3.5. jsme v naší klubovně oslavily 70. narozeniny Zdeňka Střechy a Honzy Bartusíka. V rámci oslav byl také odehrán tradiční turnaj v bleskovém šachu dětí a dospělých kde více než o výsledky šlo o dobrou zábavu a utužení přátelských vztahů mezi našimi členy. Oslavy se zúčastnilo 34 členů o hostů z toho si zahrálo turnaj 25 členů. V bleskovém turnaji dospělých byla rozdána tři první místa (Ráďovi Gondekovi a oslavencům Zdeňkovi Střechovi a Honzovi Bartusíkovi) a jedno druhé místo Pavlu Kozákovi. V kategorii dětí zvítězil Marti

Pavel Koriťák vložil položku 04.05.2018 16:37
Od soboty 21.4. jsou již známi okresní přeborníci v rapid šachu!

V sobotu 21.4. byl v klubovně ŠK Jeseník odehrán okresní přebor v rapid šachu dětí a dospělých okresu Jeseník. Kategorie dětí a mládeže se zúčastnilo 22 mladých nadějí ve věku od 6 do 15 let ze všech tří šachových klubů našeho okresu (ŠK Jeseník-13 dětí, SK Řetězárna Česká Ves-5 a TJ Zlaté Hory-4). Hrálo se v jedné skupině, tempem 2x20 minut na 7 kol. V celkovém pořadí zvítězil Jan Cimburek (SK Řetězárna Česká Ves-6,5 bodu) před Robertem Liewehrem (ŠK Jeseník-5) a Tomášem Krčem (TJ Zlaté Hory-4,5). Mezi děvčaty byla nejlepší celkov

Pavel Koriťák vložil položku 22.04.2018 13:06
Naše mladé naděje bojovali v 5. kole Grand Prix v Litovli

Jesenická mládež se v sobotu 14.4. zúčastnila 5. kola Grand Prix v Litovli. Naše výprava byla dvanáctičlenná. V celkovém pořadí se nejvíce prosadili Diana Tichá (9. v kategorii B), Martin Valíček (3. v kategorii C), Robert Liewehr (4. v kategorii C) a Karel Dočkal (6. v kategorii C). Naše děvčata tradičně bodovala v kategorii dívek a na medaile dosáhly Karolína Kolaříková (3. v kategorii A), Diana Tichá (2. v kategorii B) a Gabriela Morongová (2. v kategorii C). Doprovodného OPEN turnaje se zúčastnil náš Martin Šmida a v silné konkurenci se vůbez neztrati

Pavel Koriťák vložil položku 16.04.2018 14:46
Družstvo ŠK Jeseník skončilo po remíze s ŠK Šternberk B na výborném 2. místě v oblastním přeboru

V neděli 8.4.2018 jesenické áčko odehrálo na domácí půdě závěrečné 11. kolo oblastního přeboru-sever proti družstvu ŠK Šternberk B. Podle ELA byli jeseničtí jasným papírovým favoritem, ale zápas byl velmi vyrovnaný. Nejdříve skončila partie na 6. šachovnici, kde domácí Zdeněk Střecha remizoval s Ladislavem Spurným. Hosté se dostali do vedení díky vítězství Radka Hořáka nad Vladimírem Halamou na 7. šachovnici. Domácím se však podařilo vyrovnat na 1,5 :1,5, když Roman Gawlas lépe zvládl časovku na 2. šachovnici a porazil hostujícího Milana Z

Pavel Koriťák vložil položku 08.04.2018 19:47
Oslava 60. narozenin Jirky Málka se vydařila

Ve čtvrtek 5.4. jsme v naší klubovně oslavily 60. narozeniny Jirky Málka. V rámci oslav byl také odehrán tradiční turnaj v bleskovém šachu dětí a dospělých kde více než o výsledky šlo o dobrou zábavu a utužení přátelských vztahů mezi našimi členy. Oslavy se zúčastnilo 32 členů z toho si zahrálo turnaj 26 členů. V bleskovém turnaji dospělých byla rozdána dvě první místa (Lubomíru Matlochovi a oslavenci Jirkovi Málkovi) a tři druhá místa (Pavlu Kozákovi, Radku Gondekovi a Zdeňku Střechovi). V kategorii dětí zvítězila Gabriela Morongová pře

Pavel Koriťák vložil položku 11.04.2018 07:55
Družstvo ŠK Skorošice obhájilo titul přeborníka okresu Jeseník v šachu

V sobotu 24.3.2018 bylo v klubovně ŠK Jeseník odehráno finále a zápas o 3. místo Přeboru družstev okresu Jeseník v šachu. Ve finále se utkali obhájce titulu přeborníka družstvo ŠK Skorošice s ŠK Jeseníkem B a v zápase o třetí místo ŠK Jeseník D s SK Řetězárnou Česká Ves C. V zápase o třetí místo bylo českoveské Céčko favoritem a mladé naděje z jesenického Déčka doplněné o zkušeného Lubomíra Matlochu ml. mohly jen překvapit. Favorité z České Vsi však žádnou zápletku nedovolili a díky vítězstvím Pavla Frkáně, Štefana Šulka, Emil

Pavel Koriťák vložil položku 25.03.2018 14:15
Derby vítězně pro ŠK Jeseník

V neděli 18.3.2018 bylo v České Vsi odehráno 10. kolo oblastního přeboru-sever mezi družstvy SK Řetězárna Česká Ves B a ŠK Jeseník. Derby začalo lépe pro ŠK Jeseník. Nejprve na třetí šachovnici zvítězil kapitána domácích Radovan Gondek a poté zvýšil na 2:0 v dramatické partii na 6. šachovnici Petr Vraspír, který porazil mladou českoveskou naději Jana Cimburka. Po dvou remízách Bedřicha Výška s Milanem Macíkem na 8. šachovnici a Bedřicha Táborského s Vojtěchem Zbrankem na 7. šachovnici byl stav zápasu 3:1. Po vítězství jesenického Pavla Kozáka nad Eduardem Tillem na 2. šachovnici již

Pavel Koriťák vložil položku 18.03.2018 18:33
14 našich mladých nadějí má za sebou seriál tří turnajů v polských Niemyslowicích

V sobotu 17.3.2018 se v polských Niemyslowicích uskutečnilo závěrečné třetí kolo tradičního cyklu šachových turnajů pro děti a mládež Staň se šachovým mistrem. Turnaje se pravidelně účastní mladé šachové naděje z polských okresů Nysa a Prudnik a českých Jeseník a Bruntál. V posledním kole se ve čtyřech kategoriích utkalo celkem 99 šachistů. Hrálo se na 7 kol tempem 2 x 15 minut. Náš klub reprezentovalo 11 šachistů. V kategorii B se v konkurenci 51 hráčů umístila Karolína Kolaříková 20. se 4 body, Natálie Morongová 32. se 3 body a Gabriel L

Pavel Koriťák vložil položku 22.03.2018 14:30
Okresní přebor družstev v šachu již zná finálovou dvojici!

V neděli 11.3. byla odehrána obě semifinále okresního přeboru družstev v šachu. V prvním semifinále ŠK Skorošice porazily SK Řetězárnu Česká Ves C 3,5 ke 1,5. Ve druhém favorizovaný ŠK Jeseník B zvítězil nad ŠK Jeseníkem D 4:1. V sobotu 24.3.2018 v 9 hod. bude v klubovně ŠK Jeseník odehráno finále (ŠK Skorošice-ŠK Jeseník B) a zápas o 3. místo (ŠK Jeseník D-SK Řetězárna Česká Ves C). - výsledky na všech šachovnicích obou semifinále naleznete zde - fotografie ze semifinále ŠK Jeseník B - ŠK Jeseník D naleznete v odkaze zde

Pavel Koriťák vložil položku 11.03.2018 16:47