V sobotu bojovala naše mládež na dvou frontách

Naše mládež se v sobotu 2.3.2019 zúčastnila dvou akcí.

První 5-členná výprava se pod vedením Zuzany Hübnerové (maminka od bratrů Liewehrových) vydala do Mohelnice na 4. kolo Grand Prix dětí a mládeže v rapid šachu. Hrálo se tradičně švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 20 minut.

kategorii A se umístil na skvělém 5. místě z 28 zúčastněných Gabriel Liewehr se 4. body. Gabriel sahal po 3. místě, ale smolná porážka s Lenkou Mikešovou v 5. kole ho připravila o medaili.

V kategorii B se umístila na výborném 8. místě z 18 zúčastněných Diana Tichá se 4 body. Dianka zaostala pouze půlbodu za medailovým 3. místem a mezi děvčaty byla dokonce nejlepší. Zaslouženě si tak odvezla pohár za 1. místo v kategorii dívek.

V kategorii C, které se zúčastnilo 14 šachistů se nejvíce dařilo Robertu Liewehrovi, který se umístil s 3,5 body na slušném 6. místě hned za 5. Janem Cimburkem. Na 11. místě se umístil Kryštof Liewehr se 3 body. Kryštof se mohl umístit mnohem lépe, ale nevyšlo mu 5. kolo, kde zbytečně prohrál s Petrikem Michalem.

kategorii D se umístil na slušném 5. místě z 11 zúčastněných Martin Valíček se 4,5 body.

- konečné pořadí jednotlivých kategorií:
  kategorie A   kategorie B   kategorie C   kategorie D

- průběžné pořadí Grand Prix po 4. kole naleznete zde

- fotografie z turnaje naleznete zde

- videoreportáž z turnaje naleznete zde

- závěrečnou zprávu (reportáž) od pořadatele turnaje naleznete v odkaze zde

Druhá 11-členná výprava se pod vedením Pavla Koriťáka ml. vydala do polských Niemyslowic kde se zúčastnila 1. turnaje tradičního mezinárodního šachového cyklu Staň se šachovým místrem. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 15 minut.

Ve skupině B (roč.2009-2011) se umístil na slušném 23. místě z 38 zúčastněných Vojtěch Vaníček se 3 body. Vojta měl výborně rozehrány ještě minimálně další dvě partie, které bohužel kvůli chybám v koncovce prohrál. Celkový výsledek a 3 body jsou pro Vojtu velký výkonnostní posun.

Ve skupině C (roč.2006-2008), které se zúčastnilo 35 šachistů se nejvíce dařilo Mykolu Haidenkovi, který se umístil na skvělém 6. místě s 5 body. Kolja sahal dokonce po medaili, ale nezvládl 4. kolo, kde ztratil v koncovce vyhranou partii. První desítka těsně unikla Danu Tschulikoví, když skončil na 11. místě se 4 body. Dan má rozhodně navíc a věříme, že v dalších kolech to potvrdí. Nejlépe z našich děvčat se překvapivě umístila Natálie Morongová a to na 15. místě (3. místo mezi děvčaty) se 4 body. Natálka tak potvrdila svůj výkonnostní posun (ve čtvrtek dokonce jako jediná porazila Karla Dočkala ml. při narozeninovém blesku!). Slušné 19. a 20. místo odsadili se 3,5 body Sára Tschulíková a Karolína Kolaříková. Daniel Vaníček se umístil na solidním 28. místě se 2,5 body.

Ve skupině D (roč.2000-2005), které se zúčastnilo 16 šachistů se umístila nejlépe Míša Gvizdová na 10. místě (2. místo mezi děvčaty) se 3 body. Míša skvěle začala, ale nevyšla jí závěrečná 3.kola. Karel Dočkal obsadil 12. místo se 3 body a Gabriela Morongová 13. místo (3. místo mezi děvčaty) rovněž se 3 body. Pro Gabču je to skvělý vstup do této věkové kategorie. Dominika Tschuliková obsadila 16. místo, když téměř všechny partie prohrála na čas. Domča je typická hráčka pro klasický šach a rapid tempo ji nesvědčí, přesto pro příští kolo pozměníme taktiku, která by měla vést konečně k bodům.