6. a 7. kolo 1. ligy mládeže v Olomouci vyšlo na 100%

6. a 7. kolo 1. ligy mládeže v Olomouci vyšlo na 100%

V sobotu 15.1.2022 se v Olomouci uskutečnilo 6. a 7. kolo 1. ligy mládeže družstev. Naše družstvo odjelo na toto dvojkolo poprvé v nejsilnější sestavě: Jan Kolář, Kolja Haidenko, Gabriela Morongová, Veronika Ondráčková, Daniel Ondráček, Daniel Tschulik a Daniel Vaníček. Po příjezdu jsme se dozvěděli, že oba naši soupeři dorazili z různých důvodů pouze ve čtyřech hráčích, a tak jsme v obou zápasech vedly "z výkopu" už 2:0.  V prvním zápase jsme nastoupili proti ŠK Lokomotiva Brno a po velkém boji jsme zvítězili 4:2. Nejprve na 2. šachovnici zvítězil Kolja Haidenko. Poté po boji své partie prohráli na 3. a 4. šachovnici Gabriela Morongová a Veronika Ondráčková. Za příznivého stavu 3:2 kdy jsme již měli jistou minimálně remízu dohrával svoji partii na 1. šachovnici náš Honza Kolář s Alicí Habinovou z Lokomotivy Brno. Brněnské hráčce vyšlo lépe zahájení a postupně získala figuru i lepší pozici a my se již smiřovali s celkovou remízou. Honza byl však proti. Zachoval klid a rozvahu a přesnou hrou partii dokonale otočil ve svůj prospěch a zařídil tak pro nás nečekané vítězství 4:2. Ve druhém zápase jsme se utkali s průběžně posledními Kunovicemi, které stejně jako družstvo z Brna přijelo pouze ve čtyřech. Zde jsme díky skvěle zvládnutým-vítězným partiím Veroniky Ondráčkové a Gabrieli Morongové po necelé hodině hry vedly již 4:0 a bylo de facto rozhodnuto. Ve zbylých dvou partiích nejprve po velkém boji na 2. šachovnici prohrál Kolja Haidenko a poté na 1. šachovnici s přehledem zvítězil Honza Kolář. Družstvo našich nadějí tak porazilo ŠO Kunovice 5:1.

Z Olomouce jsme si domů přivezli plný počet šesti bodů a poskočily tak na průběžné 7. místo tabulky 1. ligy skupiny D. Jako velmi důležité se opět ukázalo to, že za nás nastoupil mohelnický Honza Kolář, který byl stoprocentní a potvrdil tak svoji skvělou formu z posledních dnů, kdy se mu dokonce podařilo v rámci krajského přeboru družstev dospělých remizovat s momentálně čtvrtým nejlepším hráčem ČR velmistrem Štěpánem Žilkou (FIDE ELO 2612). Naše sedmičlené družstvo předvedlo opět skvělý týmový výkon i přesto, že do zápasů nastoupili jenom čyři z nich. Zbylý tři členové Danové Ondráček, Tschulik a Vaníček si připsali sice jen kontumační vítězství, ale během zápasu svým kolegům fandili a drželi partu což je v soutěžích družstev jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňující výkon družstva, a za to jim patří velké poděkování. Náše záchrana v 1. lize je díky šesti bodům, které jsme v Olomuci získali, již velmi blízko. V posledních čtyřech kolech nám stačí získat už jen 3 body což je v našich silách a možnostech. Jsme tak plní naděje a odhodlání že to zvládneme :)

Závěrečná čtyři kola se budou hrát 23. až 24.4. v Krnově a utkáme se v nich s družstvy ŠK Zlín-Malenovice, TJ Sokol Ústí a BŠŠ Frýdek-Místek B a C.

Výjezd na 6. a 7. kolo 1. ligy mládeže družstev do Olomouce by se neuskutečnil bez obětavosti rodičů našich svěřenců Gabrieli Morongové a Voloďovi a Natalii Haidenko, kteří nás všechny na zápas dovezli a poskytli nám veškerý servis.

Níže si můžete přehrát partie jednotlivých zápasů, kde si můžete také zapnout šachový motor (engine), aby jste zjistili jak kdo během partie stál:

- ŠK Lokomotiva Brno - ŠK Jeseník - zde
- ŠK Jeseník - ŠO Kunovice - zde

- všechny výsledky 6. kola naleznete zde
- všechny výsledky 7. kola naleznete zde

- průběžnou tabulku naleznete zde

- fotografie ze zápasů naleznete zde

- všechny partie ve formátu PGN si můžete stáhnout níže v sekci "Ke stažení" 

Ke stažení