Mládež se v Niemyslowicích neztratila

V sobotu 3.3.2018 se v polských Niemyslowicích uskutečnilo první kolo tradičního cyklu tří šachových turnajů pro děti a mládež Staň se šachovým mistrem. Turnaje se pravidelně účastní mladé šachové naděje z polských okresů Nysa a Prudnik a českých Jeseník a Bruntál. V prvním kole se ve čtyřech kategoriích utkalo celkem 90 šachistů. Hrálo se na 7 kol tempem 2 x 15 minut. Náš klub reprezentovalo 12 šachistů. V kategorii B se v konkurenci 35 hráčů umístila Karolína Kolaříková na 14. místě se ziskem 4 bodů, Dan Tschulik 14. se 4 body a Natálie Morongová 26. se 3 body. V kategorii C se v konkurenci 30 šachistů umístil Robert Liewehr na vynikajícím 2. místě se ziskem 5 bodů, Diana Tichá 13. se 4 body, Kryštof Liewehr 17. se 3,5 body, Sára Tschuliková 21. se 3 body a Gabriela Morongová 22. se 3 body. V kategorii D se v konkurenci 16 hráčů umístila Míša Gvizdová na 11. místě se ziskem 3 bodů, Karel Dočkal 13. se 2,5 body, Martin Valíček 14. se 2 body a Dominika Tschuliková 15. s 1 bodem. Další dvě kola se uskuteční 10. a 17.3. opět v polských Niemyslowicích.

- výsledky kategorie B naleznete zde

- výsledky kategorie C naleznete zde

- výsledky kategorie D naleznete zde

fotografie z turnaje od Gabriely Morongové a Lubomíra Matlochy naleznete v odkaze zde