V 9. kole KP nejtěsnější prohra s losinským béčkem

V 9. kole KP nejtěsnější prohra s losinským béčkem

V neděli 3.3.2019 bylo v naší klubovně odehráno 9. kolo krajského přeboru družstev, ve kterém naše Áčko přivítalo ŠK Velké Losiny B. Favoritem byli hosté, pouze na 6. a 7. šachovnici jsme měli elově silnějšího hráče.

Zápas začal podle očekávání výrazně lépe pro hostující tým. Nejprve na 5.šachovnici porazil Vladimír Bureš (ELO-2043) Petra Vraspíra (ELO-1820). Po remíze na 6.šachovnici mezi Vladimírem Halamou (ELO-1762) a Františkem Klézlem (ELO-1705) si losinští šachisté připsali další dvě vítězství. Nejprve na 4.šachovnici porazil Antonín Kubíček (ELO-2111) Zdeňka Střechu (ELO-1760) a poté na 8.šachovnici zdolal Libor Lužík (ELO-1680) Bedřicha Táborského (ELO-1605). Za stavu 3,5 ku 0,5 pro losinské Béčko se zdálo, že je již rozhodnuto. Zbylé 4 partie (1.,2.,3. a 7.šachovnice) byly v tu chvíli vyrovnané a čekalo se, že hosté vzhledem ke své elové převaze na prvních třech šachovnicích zápas s přehledem dohrají do vítězného konce. Jenže borci z našeho Áčka nerezignovali a díky dvěma vítězstvím snížili na 3,5 ku 2,5. První vítězství vybojoval na 7.šachovnici po chybě soupeře v koncovce Bogdan Kolodziej (ELO-1720) nad Vojtěchem Vodákem (ELO-1500). Další výhru zaznamenal na 2.šachovnici Pavel Kozák (ELO-1923) nad Vítem Valentou (ELO-2157), když prosadil mistrným manévrem v centru svého pěšce až na předposlední řadu a dostal svého soupeře do neřešitelné situace. Zbývaly dohrát poslední dvě partie. Na 1.šachovnici Svatopluk Hastík (ELO-2009) aktivní hrou útočil na Jakuba Vaculíka (ELO-2155) ten však skvěle bránil až se partie dostala do nepropustné pozice a tak se oba soupeři dohodli na spravedlivé remíze. Hned poté se dohodli na remíze v obdobné pozici Karel Volek (ELO-1868) s Rostislavem Vodákem (ELO-2038) na 3.šachovnici.

ŠK Velké Losiny B tak zaslouženě, ale po velkém boji do poslední partie, porazily ŠK Jeseník A nejtěsnějším rozdílem 4,5 ku 3,5. Borci z našeho Áčka tímto zápasem potvrdili, že dokáží v tomto ročníku KP neskutečně bojovat a hrát vyrovnané zápasy s téměř každým soupeřem. Bohužel jsme se touto prohrou dostali na sestupové 11. místo. Zbývají však dohrát ještě dva zápasy a naše záchrana v KP ještě není vůbec ztracena. Navíc v týmu panuje dobrá nálada a jde vidět, že se všichni šachem především baví.

Všechny partie si můžete přehrát v odkaze zde kde můžete zapnout také šachový motor (engine) aby jste zjistili jak kdo během partie stál nebo v odkaze zde kde byl vysílán online přenos.

- všechny výsledky 9. kola naleznete zde nebo zde

- průběžnou tabulku naleznete zde nebo zde

- fotografie ze zápasu naleznete zde

- všechny partie ve formátu PGN si můžete stáhnout níže v sekci "Ke stažení"

Ke stažení