Tradiční cyklus 3.turnajů v Niemyslowicích je úspěšně za námi

Tradiční cyklus 3.turnajů v Niemyslowicích je úspěšně za námi

V sobotu 16.3. se 16-členná výprava našich mladých nadějí vydala do polských Niemyslowic kde se zúčastnila závěrečného 3.turnaje tradičního mezinárodního šachového cyklu Staň se šachovým mistrem. Turnaj byl letos velmi kvalitně obsazen a zúčastnilo se ho celkově rekordních 142 účastníků z řad dětí a mládeže. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol tempem 2 x 15 minut.

Ve skupině B (roč.2009-2011) se umístil na 17. místě ze 39 zúčastněných Gabriel Liewehr se 4 body. Vojtěch Vaníček se umístil na 19. místě rovněž se 4 body. V celkovém hodnocení celého cyklu (počítaly se dvě nejlepší umístění) skončil Vojtěch Vaníček (roč.2011) na velmi dobrém 24.místě z 55 zúčastněných. Vojta letos v této kategorii začínal a v rámci svého ročníku 2011 obsadil skvělé 3.místo. Gabriel Liewehr (roč.2009) obsadil 28.místo a zůstal tak za očekáváním. Pokud Gabriel zlepší koncentraci a soustředění během partie tak jeho výsledky určitě porostou.

Ve skupině C (roč.2006-2008), které se zúčastnilo 35 šachistů se nejvíce dařilo Mykolu Haidenkovi, který se umístil na výborném 8 místě se 4,5 body. Hned za Koljou se na skvělém 9. místě umístila Diana Tichá rovněž se 4,5 body. Diance se tento turnaj opravdu vydařil. V poslední partii dokonce bojovala o medaili v celkovém pořadí a o vítězství mezi děvčaty což se nakonec nepovedlo, ale i tak si za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu. Dále se umístili na 13. Daniel Tschulik (4 body- solidní, ale má navíc), 20. Karolína Kolaříková (3,5 bodu - slušné), 21. Daniel Vaníček (3,5 bodu-výborné), 23. Kryštof Liewehr (3-solidní, ale má navíc) a 24. Sára Tschuliková (3-solidní, ale má navíc). V celkovém hodnocení celého cyklu obsadil výborné 6.místo Mykola Haidenko a velmi dobré 14.místo Daniel Tschulik. Mezi děvčaty se umístila na výborném 3.místě Diana Tichá.

Ve skupině D (roč.2000-2005), které se zúčastnilo 22 šachistů se nejvíce dařilo Martinu Valíčkovi, který se umístil na krásném 8. místě se 4 body. Solidní výkon podal také 12. Robert Liewehr. který získal 3,5 bodu. Z děvčat se tantokráte nejvíce dařilo 14. Dominice Tschulikové se ziskem 3 bodů, která navíc získala ocenění jako nejlepší dívka v této kategorii. Pro Domču je tento výsledek velký výkonostní posun v rapid šachu.  Dále se umístili 16. Gabriela Morongová (3 body-solidní), 18. Míša Gvizdová (2,5 bodu-solidní) a 19. Karel Dočkal (2 body-lehce za očekáváním). V celkovém hodnocení celého cyklu obsadil velmi dobré 10.místo Martin Valíček. Jako nejlepší dívka v této kategorii byla oceněna naše Míša Gvizdová.

Výjezd naší výpravy na 3-dílný cyklus mezinárodního šachového turnaje Staň se šachovým místrem by se neuskutečnil bez obětavosti rodičů našich šachových nadějí Gabriely Morongové, Václava Tschulika, Pavly Kolaříkové a manželů Vaníčkových za což jim patří velký dík.

- výsledky jednotlivých turnajů a konečné pořadí celého cyklu Staň se šachovým mistrem:
skupina A   skupina B   skupina C   skupina D

- fotografie z turnaje naleznete zde