Povedené soustředění dětí a mládeže na Ramzové

Povedené soustředění dětí a mládeže na Ramzové

Ve dnech 5. až 7.4. proběhlo na chatě Lesů ČR na Ramzové soustředění dětí a mládeže Šachového klubu Jeseník. Soustředění se zúčastnilo 25 dětí o které se staral šestičlenný realizační tým.

První den měl šéftrenér soustředění Karel Volek přednášku o historii šachu, po které sehrál se všemi zúčastněnými simultánku. Další den začal rozcvičkou, kterou s přehledem vedla Gabča Morongová, která se společně s Pavlou Kolaříkovou a Editou Koriťákovou také starala o plné žaludky všech účastníků turnaje. Po-té byla rozehrána soutěž družstev v zahradním šachu, po které měl Karel Volek přednášku o pravidlech šachu. Po odpolední vycházce po okolí došlo k velmi očekávanému fotbalovému utkání chlapců proti děvčatům, ve kterém po penaltovém rozstřelu zvítězila děvčata. Pak jsme opekli špekáčky s maršmelouny a večer nás Martin Valíček ještě naučil atomové šachy. V neděli jsme po rozcvičce a snídani dohráli soutěž družstev v zahradním šachu a pro velký úspěch odehrály ještě jedno fotbalové utkání.

Celé soustředění bylo "fyzicky i psychicky" velmi náročné, ale díky skvělé péči hlavní zdravotnice Alči Kotrčové jsme vše ve zdraví přežili :) Po obědě následovalo vyhodnocení, ve kterém byli vyhlášeni kluboví přeborníci. Jelikož během soustředění splnily všechny děti podmínky pro udělení titulu přeborníka tak radost byla všudypřítomná a veliká.

Za zdárný průběh soustředění patří velký dík obětavým rodičům našich šachových nadějí a to zejména Gabči Morongové, Pavle Kolaříkové, Martinu Vaníčkovi a Václavu Tschulikovi.

Dále patří velké poděkování sponzorům této akce, a to Selské pekárně a Penzionu U Petra.

Fotografie ze soustředění naleznete v odkaze zde