Jesenický přebor družstev byl završen 13. a 14. kolem

Jesenický přebor družstev byl završen 13. a 14. kolem

V sobotu 20.4.2019 byl 13. a 14. kolem završen Jesenický přebor družstev ročníku 2018/2019. Čtyři ze šesti zápasů se opět hrály na elektronických šachovnicích a můžete si je přehrát v odkazech níže.

V tomto závěrečném dvojkole se rozhodovalo o vítězi přeboru. Opět nebyla nouze o kvalitní a dramatické partie. Celkem 32 hráčů si ve 30 partiích nic nedarovalo. Největším překvapením 13. kola byla remíza dosud posledního jesenického Géčka s dosavadním lídrem soutěže, družstvem SK Řetězárna C. V závěrečném 14. kole pak proběhlo nejsledovanější utkání, ve kterém se o celkové vítězství v přeboru utkala ve vzájemném zápasu družstva SK Řetězárna C a ŠK Skorošice. Borcům z českoveského Céčka stačila k titulu přeborníka remíza, a tak skorošickým šachistům nezbývalo nic jiného než hrát na vítězství. Vývoj utkání tomu také odpovídal, hrálo se „zostra“ a bez taktizování. Nejprve to vypadalo lépe pro ŠK Skorošice, které vedly 2:1 a ve zbývajících dvou partiích sahaly minimálně v jednom případě po jasném vítězství. Jenže vyhranou partii nakonec zremizovali a poslední partii dokonce prohráli což znamenalo, že zápas skončil remízou 2,5 ku 2,5. Celkovým vítězem soutěže se tak nakonec po boji, ale zcela zaslouženě stalo družstvo SK Řetězárna C, které vedlo tabulku přeboru od prvního kola a zvítězilo způsobem start-cíl. Druhé skončilo družstvo ŠK SKorošice a třetí ŠK Jeseník C. Vítězem v kategorii žen bylo vyhlášeno družstvo ŠK Jeseník F.

Jesenického přeboru se zúčastnilo rekordních 7 družstev a ve 14. kolech bylo odehráno celkem 42 zápasů. Do bojů zasáhlo celkem 50 šachistů všech věkových kategorií od nejmladšího 8-letého Vojtěcha Vaníčka až po nejstaršího 79-letého Emila Turoně. Všem hráčům patří velký dík za předvedené výkony a fair play chování během celé soutěže. Velké poděkování patří také Šachovému klubu Jeseník, který kompletně celý Jesenický přebor družstev zorganizoval a ze všech kol také pořídil online přenosy, které naleznete v odkaze zde.

  •  13. a 14. kolo - 20.04.2019       - výsledky a konečné pořadí -       - fotogalerie -

• online přenos 13. kola (ŠK Skorošice - ŠK Jeseník C 3½ : 1½ a SK Řetězárna C - ŠK Jeseník G 2½ : 2½) naleznete v odkaze zde nebo se zapnutým motorem (engine) v odkaze zde

• online přenos 14. kola (ŠK Skorošice - SK Řetězárna C 2½ : 2½ a ŠK Jeseník F - ŠK Jeseník G 2 : 3) naleznete v odkaze zde nebo se zapnutým motorem (engine) v odkaze zde

• vše o přeboru nalezne zde