1. ročník Mistrovství Glucholaz v bleskovém šachu i s naší účastí

1. ročník Mistrovství Glucholaz v bleskovém šachu i s naší účastí

V neděli 19.5.2019 se 6 šachistů našeho klubu (Bedřich Táborský, Jiří Málek, Bogdan Kolodziej, Martin Šmida, Martin Valíček a Mykola Haidenko) zúčastnilo 1. ročníku Mistrovství Glucholaz v bleskovém šachu. Turnaj, ve kterém se představilo celkem 30 hráčů, se hrál na 13 kol tempem 2 x 5 minut.

V poměrně kvalitně obsazeném turnaji se naši hráči rozhodně neztratili. Skvělé 5. místo se ziskem 8 bodů obsadil Martin Šmida, který rovněž dostal cenu za nejlepší partii od ředitele turnaje Jarka Dabrowského. Výborné 9. místo (7,5 b.) vybojovala naše naděje patnáctiletý Martin Valíček. Martin dokonce dokázal s vítězem turnaje Pawlem Zakem uhrát remízu! Velmi dobré 14. místo (7 b.) obsadil náš teprve jedenáctiletý benjamínek Mykola Haidenko. Dále se z našich umístil Jiří Málek na 11. místě (7 b.), Bedřich Táborský na 13. místě (7 b.) a Bogdan Kolodziej na 18. místě (6,5 b.). Velké poděkování za perfektní organizaci turnaje patří Jarkowi Dabrowskému.

- celkové výsledky turnaje naleznete zde

- fotografie z turnaje naleznete zde