Příměstské soustředění dětí a mládeže je úspěšně za námi

Příměstské soustředění dětí a mládeže je úspěšně za námi

Náš klub uspořádal 5.-6.7.2019 historicky první příměstské soustředění dětí a mládeže.

První část soustředění proběhla v areálu naší klubovny v pátek 5.7.2019 za  účasti 19 dětí pod vedením našich přátel z Mohelnice, zkušeného trenéra Karla Volka a jeho svěřenců Radka Koláře ml. a Jana Koláře jež doplňoval jejich táta Radek Kolář st.. Mohelnické kvarteto si pro nás připravilo pestrý a bohatý program. Dopoledne se trénovaly šachy ve dvou hodinových cyklech. Po obědě následovala simultánka proti Karlu Volkovi a bratrům Kolářovým. Po-té jsme se přesunuli na hřiště do areálu ZŠ Průchodní, kde byl sehrán tradiční fotbálek. Ve velmi vyrovnaném utkání rozhodovaly až penalty. Odpoledne byla na programu soutěž, kde na třech stanovištích soutěžila 3 družstva v šachovém testu, zdravovědě a pohybových hrách. Ve zdravovědě, kterou vedl školený zdravotník Radek Kolář st. se naše mládež seznámila se zásadami první pomoci a díky moderní resuscitační figuríně si dokonce mohli vyzkoušet masáž srdce i dýchání z úst do úst. Pak následovaly běhavé šachy, ve kterých dva týmy svedly nekompromisní souboj na ostří nože. Před závěrečným táborákem Radek Kolář st. na dobrovolnících naaranžoval různé imitace zranění, která působila velmi věrohodně. Na závěr jsme u táboráku opekly špekáčky a maršmelouny a za doprovodu vynikajícího kytarového dua bratří Kolářů jsme si zapěly řadu krásných písní. Nutno podotknout, že Honza a Radek Kolářovi umí zahrát a zazpívat na velmi vysoké úrovni skutečně cokoliv a jejich vystoupení bylo takzvanou třešničkou na závěr. O plné žaludky všech účastníků prvního dne soustředění se postaraly ochotné maminky našich nadějí a členové a přátelé našeho klubu. Výbornou polévku přichystala Gabča Morongová st., tradiční hovězí guláš uvařil Jirka Rejda, skvělé domácí knedlíky a pomazánku připravila Renata Vaníčková a velmi dobrou buchtu upekla Regína Tschuliková. Dále se o ohniště a dřevo na táborák postaral Karel Dočkal st. a o opékací vidlice a dřevo na táborák Václav Tschulik a Martin Vaníček.

- fotografie z prvního dne naleznete zde

- krátké video z fotbálku naleznete zde

- video z průběhu běhavých šachů naleznete zde

Druhá část soustřední, která měla za cíl dobytí vrcholu hory Šerák, proběhla v sobotu 6.7.2019. Plánovaného a dlouho očekávaného pochodu na Šerák se zúčastnilo 8 statečných dětí a 6 dospělých. Bylo by nás i více, ale kvůli podvrtnutému kotníku se výstupu nemohla zúčastnit Gabča Morongová, která se na tuto akci velmi těšila. Osudnými se jí staly běhavé šachy z předchozího dne, u kterých bojovala tak srdnatě až podklouzla a zranila se. Kvůli teplotě nevystoupil na Šerák také nejmladší člen našeho klubu pětiletý Štěpán Podlaha. Nejprve jsme se po 9. hodině přesunuly vlakem z Jeseníku na Ramzovou, kde jsme zvolily horským vůdcem naší výpravy zkušenou Jarku Ondráčkovou, která výstup na Šerák absolvovala již mnohokráte. V rámci výstupu jsme v úseku Čerňava-Šerák použily lanovku, tedy kromě Vládi Halamy a Evči Zálešákové, kteří celý výstup absolvovali po svých, za což jim patří velké uznání. Po výstupu na Šerák jsme díky Pepovi Ondráčkovi (náš člen, manžel Jarky a tatínek od našich nadějí Dana a Verunky), který pracuje na Šeráku jako meteorolog, absolvovali velmi zajímavou exkurzi na místní meteorologické stanici, kde jsme se dozvěděli řadu zajímavých informací o počasí a jeho měření. Po náročném sestupu jsme hodinku spočinuly na dětském hřišti poblíž vlakového nádraží a dojedly výborné řízečky, které nám na výlet připravila Gabča Morongová st. V 16:35 jsme vyjely z Ramzové směr Jeseník a první příměstské soustředění dětí a mládeže tak úspěšně zakončily.

- fotografie z druhého dne naleznete zde