Naše mládež se v Banderoze neztratila a vybojovala 3 medaile

Naše mládež se v Banderoze neztratila a vybojovala 3 medaile

O víkendu 14. až 15.9.2019 proběhl v rekreačně-sportovním komplexu Banderoza v Glucholazech šachový turnaj O pohár kancléře řádu úsměvu Marka Michalaka, který spolupořádal náš kamarád Jarek Dabrowski. Původně náš klub počítal s početnou výpravou mladých šachistů pokročilé úrovně, ale nemoc a další nepříznivé okolnosti nakonec umožnili účast jenom šesti našim nadějím z řad dětí a mládeže. Turnaje se nakonec zúčastnilo celkem 36 šachistů. Hrálo se v kategoriích do 10, 12 a 14 let a v kategorii OPEN nad 14 let, tempem 2 x 20 minut + 10 sekund za každý tah, systémem každý s každým. Hráči byli rozděleni do tří skupin. Kategorie do 10 let a OPEN měly samostatné skupiny a kategorie do 12 a 14 let hrály společně v jedné skupině.

V kategorii do 10 let, které se zúčastnilo 13 hráčů, srdnatě bojoval Vojta Vaníček a nakonec vybojoval velmi slušné 8. místo se ziskem 5,5 bodu. Ve sloučené skupině kategorií do 12 a 14 let se utkalo celkem 11 hráčů. Nejvíce se dařilo Robertu Liewehrovi, který se v kategorii do 14 let umístil na skvělém 2. místě se ziskem 7,5 bodu. V kategorii do 12 let se umístil na výborném 3. místě Kolja Haidenko (5,5 b.) a na velmi dobrém 4. místě Daniel Vaníček (4,5 b.). Nutno podotknou, že Kolja s Danielem na sebe narazili v závěrečném 11. kole a jejich zápas byl zároveň bojem o bronz. Koljovi stačila remíza kdežto Daniel potřeboval vyhrát. V partii Daniel nejprve Kolju zatlačil a vypracoval si postupně lepší pozici a výhodu figury. V koncovce se však pozice vyrovnala a Kolja uhájil remízu díky které vybojoval 3. místo. V kategorii OPEN se v silné konkurenci 12 hráčů neztratili celkově 9. Martin Valíček (3,5 b.) a 10. Míša Gvizdová (2,5 b.). Míša byla vyhlášena rovněž nejlepší ženou turnaje.

Turnaj se hrál za pěkného slunečného počasí v krásném prostředí rekreačně-sportovního komplexu Banderoza v Glucholazech. Během přestávek mezi jednotlivými koly si naši svěřenci se svým doprovodem zahráli fotbálek a navštívili mini ZOO s úchvatnými kozičkami a poníkem Filipem. Společnost účastníkům turnaje dělali také dva místní přítulní pejsci a kočky s koťátky, kteří se pohybovali po celém areálu včetně hrací místnosti. Perličkou turnaje byla hlavně místní koťátka, která se bavila tím, že hráčům během hry běhala pod nohama a rozvazovala jim tkaničky.

Výjezd naší výpravy na turnaj v Glucholazech by se neuskutečnil bez obětavosti rodičů našich šachových nadějí manželů Martina a Renaty Vaníčkových (vedoucích výpravy), Renaty Valíčkové a Ireny Gvizdové za což jim patří velký dík.

- výsledky kategorie  do 10 let    do 12 let    do 14 let    OPEN

- fotografie z turnaje naleznete zde