Po dvou letech jsme měli opět zastoupení na Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v šachu

Po dvou letech jsme měli opět zastoupení na Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v šachu

Po dvou letech se šest našich mládežníků zúčastnilo Mistrovství Moravy a Slezska v klasickém šachu v nedalekých Koutech nad Desnou. Turnaj se hrál od 26. do 31.102019 švýcarským systémem na 9 kol tempem 90 minut + 30 sek. na tah.

V kategorii do 10 let nás reprezentoval Vojtěch Vaníček. Vojta je mladý talentovaný hráč s velkým potenciálem. Jako 68. nasazený skončil nakonec na slušném 58. místě se ziskem 3 bodů. Celkové pořadí této kategorie naleznete zde.

V kategorii do 12 let nastoupil Mykola Haidenko. Kolja patří k našim největším talentům. Byl 10. nasazený a skončil na 20. místě se ziskem 5,5 bodu čímž potvrdil svoji kvalitu. Všechny Koljovi partie z turnaje si můžete přehrát v odkaze zde. Celkové pořadí této kategorie naleznete zde.

V kategorii do 14 let hráli Daniel Vaníček a Kryštof Liewehr. Daniel uhrál 3 body a umístil se na solidním 70. místě, Kryštof vybojoval 2,5 bodu a obsadil 76. místo. Celkové pořadí této kategorie naleznete zde.

V kategorii do 16 let nás reprezentovali Robert Liewehr a Martin Valíček. Robert uhrál 2,5 bodu a obsadil 55. místo. Martinovi se dařilo o poznání lépe, když vybojoval slušné 28. místo se 4,5 body a uhrál si skvělých 73 bodů do ELO koeficientu. Několik Martinových partií z turnaje si můžete přehrát v odkaze zde. Celkové pořadí této kategorie naleznete zde.

Výjezd naší výpravy na turnaj by se neuskutečnil bez obětavosti rodičů našich šachových nadějí manželů Martina a Renaty Vaníčkových (vedoucích výpravy) a Renaty Valíčkové. Velké díky za skvělé trenérské vedení patří také Martinovi Šmidovi, který po 3 dny naši mládež na turnaji doprovázel.

- výsledky kategorie   do 10 let    do 12 let    do 14 let    do 16 let

- fotografie z turnaje naleznete zde