Naše Áčko ve 2. kole KP se Sigmií Olomouc po boji padlo

Naše Áčko ve 2. kole KP se Sigmií Olomouc po boji padlo

V neděli 10.11.2019 zavítalo naše Áčko do Olomouce kde se utkalo v rámci 2. kola krajského přeboru z družstvem Sigmia Olomouc. Naše družstvo postrádalo z různých důvodů hned čtyři hráče základní sestavy, za které do sestavy pro tento zápas naskočili naše naděje Míša Gvizdová, Martin Vaníček, Martin Šmida a zkušený Karel Volek. Pro jesnický klub se toto utkání stalo velkou událostí neboť po více jak 30. letech nastoupila za náš tým v krajském přeboru žena! I když naši nejmladší hráči srdnatě a statečně bojovali, zápas začal jejich porážkami, když Martin Valíček (ELO-1394) prohrál s Pavlem Maláčem (ELO-1897) na 7. šachovnici a Míša Gvizdová (ELO-1152) s Petrem Ševčíkem (ELO-1667) na 8. šachovnici. Poté se podařilo Martinu Šmidovi (ELO-1547) remizovat s Jiřím Fialou (ELO-1864) na 6. šachovnici. Na 1. šachovnici po krásném útoku na královském křídle porazil Patrik Gnida (ELO-2211) Ivo Nedělu (ELO-2094). V dalším průběhu zápasu Zdeněk Střecha (ELO-1746) prohrál na 4. šachovnici s Mojmírem Vrbou (ELO-1825) a Karel Volek (ELO-1872) zvítězil na 5. šachovnici nad Věroslava Kotíkem (ELO-1850). Za stavu 3,5 ku 2,5 pro donácí zbývaly dohrát ještě dvě partie a to na 2. šachovnici mezi Romanem Gawlasem (ELO-1953) a Jiřím Kučerou (ELO-1966) a na 3. šachovnici mezi Petrem Chytilem (ELO-1957) a Jiřím Ondruchem (ELO-1876). Nejprve se zdálo, že bychom z obou partií mohly získat minimálně jedno vítězství a remízu a dosáhnout tak alespoň na bod za plichtu, ale nakonec to byl jen půlbod za remízu Romana Gawlase. Přestože družstvo ŠK Jeseník A nakonec po boji prohrálo 3:5, celý tým si za svou bojovnost a nasazení zaslouží velké poděkování.

- všechny výsledky 2. kola naleznete zde nebo zde

- průběžnou tabulku naleznete zde nebo zde