V 5. kole oblastního přeboru jsme s doma s Libinou prohráli nejtěsnějším rozdílem

V 5. kole oblastního přeboru jsme s doma s Libinou prohráli nejtěsnějším rozdílem

V neděli 15.12.2019 bylo v klubovně ŠK Jeseník odehráno 5. kolo Oblastního přeboru mezi družstvy ŠK Jeseník B a TJ Libina. Utkání nemělo jednoznačného favorita, a tak jeseničtí borci měli reálné naděje urvat nějaký ten bod. Zápas začal „vítězstvím z výkopu“ Míši Gvizdové (ELO-1185) s Ladislavem Köhlerem (ELO-1092) na 8. šachovnici. Poté se podařilo v partii plné zvratů přidat další bod Bedřichu Táborskému (ELO-1625), který na 3. šachovnici porazil Jaroslava Kaňoka (ELO-1400). První půlbod hostům zařídil na 4. šachovnici Lubomír Pořízka (ELO-1515) když remizoval s naším Milanem Šmoldasem (ELO-1600). Za další půlhodinu podlehl v souboji talentů náš Martin Valíček (ELO-1390) Denisku Paškovi (ELO-1318). Na 3,5 ku 1,5 pro jesenické Béčko zvýšil po precizně odehrané koncovce Martin Šmida (ELO-1518) na 7. šachovnici, kde porazil Radka Chlupa (ELO-1679). Zbývaly odehrát 3 partie a vidina bodového úspěchu byla velmi blízko. Navíc situace na všech šachovnicích byla v tu dobu více méně remízová. Šachisté z Libiny však díky neskutečnému závěru, zápas dokonale otočili. Nejprve na 6. šachovnici po chybě v koncovce prohrál Karel Dočkal ml. (ELO-1405) s Nikolou Hartingerem (ELO-1669). Poté na 2. šachovnici v ostré koncovce „buď anebo“ podlehl Bogdan Kolodziej (ELO-1692) Zdeňku Kamlerovi (ELO-1910) a nakonec na 1. šachovnici přehrál Antonín Hartinger (ELO-1874) Vladimíra Halamu (ELO-1701). I přes prohru si všichni naši hráči zaslouží velké poděkování za předvedené výkony.

Nutno ještě podotknout, že z tohoto zápasu vysílal náš klub svůj jubilejní 40. online přenos. Montáž a demontáž každého online přenosu zabere zhruba 3 hodiny což suma sumárum znamená úctyhodných 120 hodin odvedené práce, za kterou patří všem členům našeho klubu, kteří se na online přenosech podílejí velké poděkování. Všechny online přenosy jsou k přehrání na našem webu v odkaze zde.

Všechny partie si můžete přehrát v odkaze zde kde můžete zapnout také šachový motor (engine) aby jste zjistili jak kdo během partie stál nebo v odkaze zde kde byl vysílán online přenos.

- všechny výsledky 5. kola naleznete zde nebo zde

- průběžnou tabulku naleznete zde nebo zde

- fotografie ze zápasu naleznete zde

- všechny partie ve formátu PGN si můžete stáhnout níže v sekci "Ke stažení"

Ke stažení