Áčko na výjezdu v Olomouci sahalo po bodu

Áčko na výjezdu v Olomouci sahalo po bodu

V neděli 1.3.2020 naše Áčko, povzbuzené domácím vítězstvím nad Agenturou 64 Grygov B, zavítalo do Nového Dvora, kde se utkalo v rámci 9. kola krajského přeboru s družstvem ŠK Olomouc. Naši nastoupili bez tří hráčů základní sestavy a ani borci z Olomouce nehráli zrovna v nejsilnějším složení. Přesto měli domácí na šesti šachovnicích Elovou převahu což je pasovalo do role favorita.

Zápas měl pro nás úvod z říše snů, když Partik Gnida (ELO-2205) přehrál na 1. šachovnici Tomáše Zdražila (ELO-2158) a Jan Kolář (ELO-1760, mohelnická naděje hájící v KP naše barvy) porazil na 6. šachovnici Michala Peřinu (ELO-1961). Domácí družstvo však zabojovalo a po sérii čtyř vítězství otočilo na 4:2, když na 3. šachovnici porazil Jan Zdražil (ELO-1981) Petra Chytila (ELO-1926), na 5. šachovnici Viktor Mlčák (ELO-1794) Petra Vraspíra (ELO-1765), na 7. šachovnici Petr Štěpán (ELO-1765) Martina Valíčka (ELO-1499) a na 8. šachovnici Oldřich Kolmaš (ELO-1697) Míšu Gvizdovou (ELO-1146). Zbývaly však dohrát ještě dvě partie, a to na 2. šachovnici mezi Romanem Gawlasem (ELO-2007) a Jiřím Přenosilem (ELO-2066) a na 4. šachovnici mezi Pavlem Kozákem (ELO-1931) a Jiřím Molnárem (ELO-1882) a vzhledem k tomu, že v obou případech stáli naši hráči lépe naděje na remízu stále ještě žila. Když Roman svého soupeře definitivně přehrál a snížil na 3:4, tak všichni s napětím sledovali, jak dopadne poslední již zmiňovaná partie na čtvrté desce. V ní stál Pavel sice lépe, ale soupeři se podařilo pozici srovnat a uhrát remízu, která rozhodla o tom že domácí ŠK Olomouc přehrál naše Áčko nejtěsnějším rozdílem 4,5 ku 3,5. I přes prohru si všichni naši hráči zaslouží velké poděkování za předvedené výkony.

- všechny výsledky 9. kola naleznete zde

- průběžnou tabulku naleznete zde

- fotografie ze zápasu naleznete zde