První trénink dětí a mládeže po nouzovém stavu se vydařil

První trénink dětí a mládeže po nouzovém stavu se vydařil

Minulý týden jsme konečně po skončení nouzového stavu začali trénovat. Zatím trénujeme odděleně, dospělí mají hrací den ve čtvrtek a děti a mládež v sobotu. Do normálu se vrátíme v září po prázdninách, kdy budou tréninky pro děti a mládež každý týden ve středu, čtvrtek a pátek. Počítáme opět s tréninkovým vedením Patrika Gnidy, Karla Volka a Richarda Biolka.

První trénink dětí a mládeže proběhl dle plánu. V první části proběhlo v klubovně slavnostní vyhlášení seriálu Online GRAND PRIX (OGP), který probíhal od března do května na webu lichess.org a kterého se zúčastnilo 20 šachových nadějí. Kromě hráčů z našeho klubu se OGP zúčastnili také naši kamarádi Brendon a Matthew z Taiwanu, dále Honza Basler z SK Řetězárny Česká Ves, Beáta Březíková z ŠK Vinary, Tadeáš Hladký z klubu Jezdci Jundrov a Daniel Švagr z klubu Šachy Zastávka u Brna. Kromě celkového pořadí, které ovládl Martin Valíček v první sérii a Tadáš Hladký ve druhé sérii, bylo vyhlášeno rovněž pořadí jednotlivých kategorií obou sérií, které naleznete zde: I. OGP a II. OGP. S těmi, kteří se nemohli zúčastni slavnostního vyhlášení jsme se spojili telemostem přes WhatsApp, Messenger a Skype včetně Brendona a Matthewa z Taiwanu. Každý se zúčastněných dostal pohár, diplom a malou věcnou cenu. Ve druhé části tréninku jsme si v areálu Na Průchodce zahráli fotbal, florbal a vybíjenou.

Ti kdo se nemohli turnaje zúčastnit odehrají na nejbližším tréninku tj. v sobotu 6.6. od 9:30 doplňkový turnaj GRAND PRIX a budou ihned po jeho skončení vyhlášení včetně poháru, diplomu a věcné ceny takže nikdo nepřijde zkrátka :-)

Fotografie z prvního tréninku dětí a mládeže po nouzovém stavu včetně slavnostního vyhlášení OGP naleznete v odkaze zde a video v odkaze zde.

Tréninky pro děti a mládež proběhnou v sobotu 6.6. a 20.6. vždy od 9:30 do 12:00 hod. V případě pěkného počasí budeme trénovat částečně před naší klubovnou nebo v případě špatného počasí v klubovně a v druhé části v nedalekém areálu Na Průchodce. Kromě šachu si zahrajeme fotbal, florbal apod. V červnu budou naši mládež čekat ještě dvě akce, a to 13.-14.6. krajský přebor družstev starších žáků v klasickém šachu v Cholině a 27.6. krajský přebor do 10, 12 a 14 let v rapidšachu ve Velkých Losinách. Na začátku července 04.-05.07 proběhne příměstské soustředění jehož program bude podobný jako minulý rok včetně sobotního táboráku a nedělního výšlapu. Celý kalendář akcí pro děti a mládež naleznete zde.

Pro úplnost ještě na závěr přehled všech plánovaných tréninků a akcí pro děti a mládež na nejbližší tři měsíce:

- sobota 06.06.2020 - 9:30 až 12:00 - trénink pro děti a mládež - klubovna a areál Na Průchodce

- víkend 13.-14.06.2020 - krajský přebor družstev staších žáků - Cholina - link

- sobota 20.06.2020 - 9:30 až 12:00 - trénink pro děti a mládež - klubovna a areál Na Průchodce

- sobota 27.06.2020 - krajský přebor do 10, 12 a 14 let v rapidu - Velké Losiny - link

- víkend 04.-05.07.2020 - příměstské soustředění - klubovna a areál Na Průchodce + výšlap

- 15.-23.08.2020 - 30. ročník mezinárodního šachového turnaje JESENÍK OPEN - link