Banderoza naši mládež i doprovod po roce opět nadchla

Banderoza naši mládež i doprovod po roce opět nadchla

O víkendu 19. až 20.9.2020 proběhl v rekreačně-sportovním komplexu Banderoza v Glucholazech už 2. ročník šachového turnaj O pohár kancléře řádu úsměvu Marka Michalaka, který spolupořádal náš kamarád Jarek Dabrowski. Původně jsme počítali s početnější výpravou, ale pracovní povinnosti, nemoc a další nepříznivé okolnosti nakonec umožnili účast jenom sedmi našim nadějím z řad dětí a mládeže. Turnaje se nakonec zúčastnilo celkem 37 šachistů. Hrálo se tempem 2 x 20 minut + 10 sekund za každý tah, systémem každý s každým v kategoriích do 10, 12 a 14 let a na 9 kol v kategorii OPEN. Hráči byli rozděleni do tří skupin. Kategorie do 10 let a OPEN měly samostatné skupiny a kategorie do 12 a 14 let hrály společně v jedné skupině.

V kategorii do 10 let, které se zúčastnilo 11 hráčů, srdnatě bojoval Vojta Vaníček a nakonec vybojoval velmi dobré 5. místo se ziskem 6 bodů. Ve sloučené skupině kategorií do 12 a 14 let se utkalo celkem 10 hráčů. Nejvíce se dařilo v kategorii do 12 let Mykolu Haidenkovi, který se umístil na výborném 3. místě se ziskem 5 bodů. Naše děvčata se v této kategorii rovněž neztratila, když se na 7. místě umístila Natálie Morongová (2 b.) a na 8. místě Karolína Kolaříková (1 b.). V kategorii do 14. let se umístil na 3. místě Daniel Vaníček se ziskem jednoho bodu. V kategorii OPEN v silné konkurenci 16 hráčů obsadil slušné 8. místo Martin Valíček (5 b.) a solidní 15. Gabriela Morongová (1 b.). Gabča byla vyhlášena rovněž nejlepší ženou turnaje.

Turnaj se hrál za pěkného slunečného počasí v krásném prostředí rekreačně-sportovního komplexu Banderoza v Glucholazech. Během přestávek mezi jednotlivými koly si naši svěřenci se svým doprovodem zahráli fotbálek, basketbal a navštívili místní mini ZOO s úchvatnými kozičkami a poníkem Filipem. Společnost účastníkům turnaje dělali také tři přítulní pejsci s kočičkou, kteří patřili sympatickému majiteli areálu, mimo jiné také výbornému šachistovi, panu Jacku Laskowskému.

Výjezd naší výpravy na tuto akci se vydařil jak po sportovní tak po společenské stránce a neuskutečnil by se bez obětavosti rodičů našich šachových nadějí Gabriely Morongové a manželů Martina a Renaty Vaníčkových za což jim patří velký dík.

- výsledky kategorie    do 10 let    do 12 let    do 14 let    OPEN

- fotografie a krátká videa z turnaje naleznete zde