Jesenická šachová mládež se po více jak sedmi měsících opět sešla na společném tréninku

Jesenická šachová mládež se po více jak sedmi měsících opět sešla na společném tréninku

Minulý rok 6.10.2020 tři dny poté co jsme úspěšně zorganizovali 2. ročník Memoriálu Svatopluka Hastíka jsme byli nuceni kvůli vyhlášení nouzového stavu uzavřít klubovnu a přerušit společné tréninky. Všichni jsme věděli, že to bude dočasné, ale nikdo z nás nečekal, že „dočasné“ bude trvat více jak 7 měsíců než se opět sejdeme na společném tréninku. Těchto sedm měsíců jsme, ale vůbec nezahálely a hned ve čtvrtek 8.10.2020 jsme odstartovali 1. sérii online Grand Prix turnajů v rapid šachu pro děti a mládež z Olomouckého kraje. Těchto sérií bylo nakonec sedm od října 2020 do dubna 2021 každý měsíc jedna. Hrálo se každý týden dvakrát, a to ve středu a v sobotu švýcarským systémem na 7. kol tempem 10 minut + 5 sekund. Této dlouhé série turnajů se zúčastnilo 22 nadějí z našeho klubu a dalších 24 mladých šachistů z ostatních klubů olomouckého kraje jako například z Agentury 64 Grygov, SK Prostějov, ŠK Vinary, ŠK Mohelnice, ŠK 1921 Zábřeh, ŠK Olomouc, SK Řetězárna Česká Ves a dalších. Nutno podotknout, že naše mládež na těchto turnajích svými výkony definitivně potvrdila, že se může směle měřit s nejlepšími vrstevníky z ostatních klubů z našeho kraje. Patří se též poděkovat Šachovému svazu ČR, který tento projekt finančně podpořil.

Výsledky sérií online Grand Prix s odkazy na jednotlivé turnaje s možností přehrát si jednotlivé partie:

1. Říjnová série online Grand Prix zde

2. Listopadová série online Grand Prix zde

3. Prosincová série online Grand Prix zde

4. Lednová série online Grand Prix zde

5. Únorová série online Grand Prix zde

6. Březnová série online Grand Prix zde

7. Dubnová série online Grand Prix zde

Kromě těchto turnajů měla naše mládež možnost jednou týdně trénovat online s mezinárodním mistrem Richardem Biolkem a začínající a mírně pokročilí šachisté zase trénovali individuálně online s Pavlem Koriťákem. Tuto pauzu využili také naše dvě mladé šachistky Veronika Ondráčková a Gabriela Morongová k absolvování online trenérského kurzu trenérů 4. třídy, který obě úspěšně završily testem a posílily tak trenérské řady našeho klubu. Velmi nás také potěšilo, že v této nelehké době kdy řada sportovních klubů nemohla vyvíjet téměř žádnou činnost jsme díky online tréninkům a turnajům rozšířily naše řady o další tři naděje sourozence Laru a Ondřeje Škrobánkovi a Helenu Paszkovou.

V květnu jsme již začaly s mládeží postupně trénovat v prostorech před klubovnou kde jsme rozšířili o 4 metry přístřešek/stan. Kromě tradičního stanu se zahradními šachy a šachovým stolem, které provozujeme již čtvrtým rokem jsme prostory před klubovnou rozšířily také o malé antukové hřiště s basketbalovým košem a ruskými kuželkami. Do klubovny jsme rovněž pořídily stolní fotbal. Poděkování za úpravu plochy před Šacháčem patří především Technickým službám Jeseník a také našim obětavým členům Gabče, Natálce a Gábince Morongovým, Helence a Lence Paszkovým, Elišce Pluháčkové a Věře Chovanové, Běličce a Tomášovi Sopuchovým, Koljovi Haidenkovi, sousedovi Lojzovi a kamarádům ze sportovky Kryštofovi a Víťovi.

Kromě pravidelných tréninků mládeže, které probíhají od května každý všední den od 16:30 do 18:00 (vyjma středy)  jsme 8. a 15. května uspořádali také dva společné sobotní tréninky, kde jsme mimo jiné vyhlásily výsledky všech sedmi sérií online Grand Prix, které jsem hrály během nouzového stavu. Fotografie z těchto tréninků naleznete v odkaze zde a zde.

Stejně jako minulý rok od května do srpna pořádáme pro děti a mládež z Olomouckého kraje online sérii turnajů WARM UP JESENIK OPEN, která se hraje každou středu švýcarským systémem, tempem 10+5 na 7 kol. Do celkového pořadí se bude započítávat 10 nejlepších turnajů z šestnácti a jeho vyhlášení proběhne na letošním JESENÍK OPENU, který se bude hrát na IPOSE od 21. do 29.8.