Naše výprava si dovezla z Velkých Losin dva postupy na republikové finále v rapid šachu mládeže!

Naše výprava si dovezla z Velkých Losin dva postupy na republikové finále v rapid šachu mládeže!

V sobotu 26.6. vyjela naše početná výprava složená z 20 mládežníků a 2 dospělých poměřit své síly v Krajském přeboru mládeže v rapid šachu do 14 let a doprovodném ZLOSIN OPENU do Velkých Losin. Krajský přebor mládeže se hrál tentokráte v jedné skupině, švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2 x 20 minut. ZLOSIN OPEN se hrál rovněž na 9 kol tempem 2 x 15 minut. Turnaj se hrál v krásném Areálu Zdraví, který se nachází na konci Velkých Losin poblíž místního zámku.

V KP mládeže se představilo 32 mládežníků ze sedmi šachových klubů a oddílů z našeho kraje. I přes absenci zhruba třetiny našich mladých nadějí jsme byli suverénně nejpočetnější výpravou s 15 účastníky. Naši mladí šachisté předvedli vesměs velmi dobré výkony. Vybojovali jsme celkem devět medailí a dvakrát jsme se dokonce postavili na stupínek nejvyšší.

Kategorii dívek do 10 let vyhrála Eliška Pluháčková před Běličkou Sopuchovou (obě ŠK Jeseník). V kategorii chlapců do 10 let zvítězil Jan Knápek (Agentura 64 Grygov) před Matyášem Vaníčkem a Janem Oškerou (oba ŠK Jeseník). Kategorii dívek do 12 let vyhrála Viktorie Lemrová (ŠK Olomouc) před Helenou Paszkovou a Beátou Burešovou (obě ŠK Jeseník). V kategorii chlapců do 12 let zvítězil Dan Zrůbek (Agentura 64 Grygov) před Rostislavem Wágnerem (ŠK Olomouc) a Petrem Novotným SK Prostějov). Kategorii dívek do 14 let vyhrála po skvělém závěru Natálie Morongová (ŠK Jeseník) před Klárou Barešovou (Agentura 64 Grygov). V kategorii chlapců do 14 let zvítězil Adam Zrůbek (Agentura 65 Grygov) před Janem Baslerem (SK Řetězárna) a Danielem Burešem (ŠK Jeseník).

V doprovodném turnaji ZLOSIN OPEN (roč. 2006 a starší - 51 účastníků z toho 7 našich) se umístil na výborném 14. místě Roman Gawlas s 5,5 body. Velmi dobré 21. místo s 5 body vybojoval Jan Cimburek. Skvělé 23. místo s 5 body obsadila Míša Gvizdová. Premiéru si v barvách ŠK Jeseník odbyl František Wrožyna, který se umístil na slušném 32. místě se 4 body. Pěkné 36. místo vybojovala Gabriela Morongová se 4 body a rozhodně nezklamala Veronika Ondráčková, která se umístila na 40. místě se 3,5 body, když jí bylo rozhodčími nespravedlivě odňato vítězství v poslední partii. Na 43. místě se umístil se 3,5 body Martin Valíček, kterému se nepovedl začátek, ale závěrečná kola již hrál s přehledem.

Závěrem se patří pogratulovat Elišce Pluháčkové a Natálie Morongové k postupu na Mistrovství ČR v rapid šachu a poděkovat všem našim šachistům za předvedené výkony.

Výjezd naší výpravy na turnaj ve Velkých Losinách by se neuskutečnil bez obětavosti rodičů našich šachových nadějí Gabriely Morongové, manželů Vaníčkových, Ondráčkových, Švubových a Janglových za což jim patří velký dík.

- konečné pořadí turnaje:  KP mládeže  OPEN

- online přenos:  KP mládeže  OPEN

- fotografie z turnaje naleznete zde

- reportáž z turnaje od pořadatele naleznete zde