Vstup do 1. ligy mládeže nám nevyšel

Vstup do 1. ligy mládeže nám nevyšel

V sobotu 2.10.2021 se v Olomouci uskutečnilo 1. a 2. kolo 1. ligy mládeže družstev. Našemu družstvu kvůli nemoci chyběla týmová jednička Honza Kolář což nás výrazně oslabilo neboť oba soupeři nastoupili v nejsilnějších sestavách. V prvním zápase s TJ Ostrava jsme nastoupili v této sestavě: Kolja Haidenko, Gabriela Morongová, Veronika Ondráčková, Daniel Ondráček, Vaníček Daniel a Natálie Morongová. Naši svěřenci bojovali, ale TJ Ostrava nás nakonec porazila 4,5 ku 1,5, když bod za vítězství získal Daniel Ondráček a půl bod za remízu Veronika Ondráčková. Druhý zápas s SK Slava Orlová byl o poznání vyrovnanější a zde jsme dokonce sahali po remíze. Naše sestava byla: Kolja Haidenko, Gabriela Morongová, Veronika Ondráčková, Daniel Ondráček, Natálie Morongová a Vojtěch Vaníček. V prvních pěti odehraných partiích jsme získali 2 body díky vítězství Natálky Morongová a remízám Daniela Ondráčka a Vojty Vaníčka. V poslední partii dlouho bojovala Veronika Ondráčková, ale v přivyhrané pozici cestu k vítězství nenašla a se svoji soupeřkou se domluvila na remíze což znamenalo, že jsme nakonec prohráli nejtěsnějším rozdílem 2,5 ku 3,5.

V neděli 3.10.2021 dopoledne se v naší klubovně odehrálo 3. kolo 1. ligy mládeže družstev, ve kterém jsme přivítali družstvo A64 Grygov, jednoho z adeptů na postup do extraligy. Nastoupili jsme v sestavě: Kolja Haidenko, Veronika Ondráčková, Daniel Ondráček, Sára Tschuliková, Daniel Tschulik a Vojtěch Vaníček. Grygovští přijeli pouze v pěti ale i tak v silné sestavě nedali našemu družstvu žádnou šanci a přehráli nás suverénně 5:1.

Vstup do 1. ligy se nám zejména díky absenci naší jedničky Honzy Koláře moc nepovedl, ale družstvo ukázalo, že potenciál na udržení v soutěži určitě máme.

Výjezd naší výpravy na 1. a 2. kolo 1. ligy mládeže družstev  v Olomouci by se neuskutečnil bez obětavosti rodičů našich šachových nadějí Gabriely Morongové a manželům Martinovi a Renatě Vaníčkovým za což jim patří velký dík.

Níže si můžete přehrát partie jednotlivých zápasů, kde si můžete také zapnout šachový motor (engine), aby jste zjistili jak kdo během partie stál:
- ŠK Jeseník - TJ Ostrava - zde
- SK Slavia Orlová - ŠK Jeseník - zde
- A64 Grygov - ŠK Jeseník - zde

- všechny výsledky 1. kola naleznete zde
- všechny výsledky 2. kola naleznete zde
- všechny výsledky 3. kola naleznete zde

- průběžnou tabulku naleznete zde

- fotografie ze zápasů naleznete zde

- všechny partie ve formátu PGN si můžete stáhnout níže v sekci "Ke stažení"