4. a 5. kolo 1. ligy mládeže ve znamení našeho prvního vítězství

4. a 5. kolo 1. ligy mládeže ve znamení našeho prvního vítězství

V sobotu 4.12.2021 se v Krnově uskutečnilo 4. a 5. kolo 1. ligy mládeže družstev. Naše družstvo se kvůli covidovým peripetiím skládalo opět s velkými problémy. Dokonce jsme zvažovali, zda na toto dvojkolo vůbec nastoupíme. Nakonec se však našlo 6 statečných šachistů kteří naše družstvo v Krnově reprezentovali: Jan Kolář, Kolja Haidenko, Daniel Tschulik, Daniel Vaníček, Vojtěch Vaníček a Beáta Burešová. V prvním zápase dvojkola jsme nastoupili proti krnovskému Béčku a po velkém boji jsme zvítězili nejtěsnějším rozdílem 3,5 ku 2,5. Nejprve na 4. šachovnici zvítězil Dan Vaníček. Poté po boji své partie prohráli na 5. a 6. šachovnici Vojta Vaníček s Beátkou Burešovou. Za stavu 2:1 pro Krnov se podařilo vyrovnat Honzovi Kolářovi, který zvítězil na 1. šachovnici. Tuhý boj se odehrával na zbylých dvou šachovnicích. Nejprve na 3. šachovnici remizoval Daniel Tschulik a poté Kolja Haidenko v téměř čtyřhodinové partii porazil svého soupeře na 2. šachovnici a zařídil tak historicky první vítězství našeho družstva v 1. lize mládeže. Ve druhém zápase nám krnovské Áčko, které nastoupilo v nejsilnější možné sestavě žádnou šanci a porazilo nás 5:1. Čestný bod uhrál na 1. šachovnici Honza Kolář, který porazil Jana Šlachtu, vítěze letošního JESENÍK OPENU skupiny B.

Z Krnova jsme přivezli první tři body za vítězství s místním béčkem a zachovali jsme si tak naději na záchranu v 1. lize. Jako klíčové se ukázalo to, že našemu družstvu tentokrát nechyběl Honza Kolář na 1. šachovnici, který kvůli nemoci nemohl nastoupit v prvních třech kolech a že naše družstvo nepostrádalo týmového ducha, když za nerozhodného stavu 2:2 bojoval Dan Tschulik a Kolja Haidenko o vítězství ve svých partiích a statečně odmítali nabídky na remízu. Dan až do holých králů, kteří nakonec znamenali remízu a Kolja až do vydřeného vítězství v nejdelší partii dne. Kolja navíc téměř vzápětí musel nastoupit v rámci 5. kola k další partii. kde mu již viditelně scházeli síly.

Všech našich 6 hráčů si zaslouží velké poděkování nejen za získané body, ale i za to, že předvedli jak se bojuje za družstvo. Velké díky paří též rodičům, kteří naše svěřence na zápas dovezli a poskytli jim veškerý servis: Radku Kolářovi, manželům Martinovi a Renatě Vaníčkovým a Natálii Haidenko.

Další dvojkolo se bude hrát 15.1.2022 v Olomouci a utkáme se v něm s ŠK Lokomotiva Brno a ŠO Kunovice. Závěrečné čtyřkolo se poté odehraje 23. až 24.4. zřejmě v Krnově.

Níže si můžete přehrát partie jednotlivých zápasů, kde si můžete také zapnout šachový motor (engine), aby jste zjistili jak kdo během partie stál:
- ŠK Jeseník - Šachy Krnov B - zde
- Šachy Krnov A - ŠK Jeseník - zde

- všechny výsledky 4. kola naleznete zde
- všechny výsledky 5. kola naleznete zde

- průběžnou tabulku naleznete zde

- fotografie ze zápasů naleznete zde

- všechny partie ve formátu PGN si můžete stáhnout níže v sekci "Ke stažení" 

Ke stažení