Nový rok v šachovém klubu odstartoval odložený Vánoční turnaj mládeže v bleskovém šachu

Nový rok v šachovém klubu odstartoval odložený Vánoční turnaj mládeže v bleskovém šachu

V sobotu 8.1.2022 byl v klubovně ŠK Jeseník odehrán Vánoční turnaj mládeže v bleskovém šachu. Turnaj se měl hrát ještě před vánoci, ale kvůli covidu jsme ho posunuli raději až na začátek ledna. Turnaje se zúčastnilo 26 mladých šachistů z našeho klubu, kteří byli rozděleni do dvou výkonnostních skupin. Skupina A měla 14 hráčů a skupina B 12 hráčů. Hrálo se na 8 kol tempem 3 minuty + 2 sekundy. Rozhodčími turnaje byli také zástupci naší mládeže a sice Martin Valíček ve skupině A a Dominika Tschuliková ve skupině B.

Ve skupině A zvítězil Kolja Haidenko před Míšou Gvizdovou a Danem Ondráčkem. Skupinu B ovládl Honza Oškera před Eliškou Pluháčkovou a dělené třetí místo obsadili Matylda Švubová a Ondřej Škrobánek. V každé skupině byli vyhlášeni nejlepší ve svých kategoriích. Nejmladšímu účastníkovi bylo 6 let a nejstaršímu 18 let takže byli na turnaji zastoupeny všechny věkové kategorie.

Na závěr jsme všichni popřáli Martinu Valíčkovi k jeho 18. narozeninám a přivítali ho tak mezi klubové dospěláky.

Poděkování patří všem kteří se na organizaci turnaje podíleli, a to Editě Koriťákové, Gabriele Morongové, Míše Gvizdové a skvělým rozhodčím Dominice Tschulikové a Martinu Valíčkovi.

Konečné pořadí obou skupin naleznete zde

Fotogalerii z turnaje naleznete zde