Naše mládež změřila své síly v klubovém přeboru v rapid šachu

Naše mládež změřila své síly v klubovém přeboru v rapid šachu

V sobotu 19.02.2022 se v naší klubovně uskutečnil Klubový přebor dětí a mládeže v rapid šachu. Na úvod jsme pogratulovali Davidovi Pírkovi a vedoucí mládeže Gabče Morongové starší k jejich narozeninám. Oslavenci si pro nás přichystali skvělé domácí zákusky/věnečky (David Pírek) a výborný perník a spoustu sladkostí (Gabča Morongová) za což jim patří velké poděkování. Hrálo se ve dvou výkonnostních skupinách A (14 hráčů) a B (16), tempem 10 minut + 3 sekundy, švýcarským systémem na 7 kol. Turnaj s přehledem jako rozhodčí odřídili Dominika Tschuliková a Martin Valíček. Přeboru se zúčastnilo 30 mladých nadějí z našeho klubu, 16 chlapců a 14 děvčat. Svoji premiéru si na turnaji odbyli Elen Paszková (nar.2010) a Damián Šarman (2015). Oba nováčci předvedli velmi dobré výkony a ukázali, že jsou pro náš klub velkým příslibem.

V kategorii A zvítězil Daniel Ondráček před Míšou Gvizdovou a Veronikou Ondráčkovou. V kategorii B byl nejlepší Thomas Ernest Jangl před Eliškou Pluháčkovou a Kryštofem Pavlíčkem. Kromě celkového pořadí byla vyhlášena také umístění v jednotlivých kategoriích, které naleznete v odkaze zde.

Na závěr se patří poděkovat rodičům od Elišky Pluháčkové a Thomase Ernesta Jangla, kteří nás obdarovali buchtou a sladkostmi. Velké díky patří také všem kteří se na přípravě a organizaci turnaje podíleli zejména Míše Gvizdové, Sáře Tschulikové, Gabče Morongové a Editě Koriťákové a výborným rozhodčím Dominice Tschulikové a Martinu Valíčkovi.

Celkové pořadí obou kategorií na webu chess result naleznete zde:  skupina A   skupina B

Fotogalerii z turnaje naleznete zde