Naše mládež obsadila 3. místo v Krajském přeboru družstev mladších žáků

Naše mládež obsadila 3. místo v Krajském přeboru družstev mladších žáků

V sobotu 2.4. v 7 hod. ráno vyrazila vlakem početná výprava naší mládeže (13 dětí a 4 dospělí) na Krajský přebor družstev mladších žáků (ročník 2010 a mladší), který se hrál na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V Hanácké metropoli doplnili naši výpravu Tomáš Pírek se svými dětmi Davidem a Eliškou, kteří jeli autem a Rosťa Wagner z Olomouce, který s námi hrál během nouzového stavu pravidelně onlajny na Lichessu. V každém družstvu musela být minimálně jedna dívka a jeden šachista ročník narození 2013 a mladší a tak jsme 17 našich nadějí rozdělili do těchto tří družstev:
ŠK Jeseník A - Vojtěch Vaníček (roč.2011), David Pírek (2010), Thomas E. Jangl (2010), Helena Paszková (2010), Martin Palčo (2015)
ŠK Jeseník B - Rostislav Wagner (2010), Jan Oškera (2011), Eliška Pluháčková (2011) , Šimon E. Pavlíček (2010), Damián Šarman (2015)
ŠK Jeseník C - Matylda Švubová (2010), Jakub Točoň (2010), Elen Paszková (2010), Běla Sopuchová (2013), Richard Bártek (2015), František Sofka (2011), Eliška Pírková (2012).

Na turnaj kromě nás dorazila další tři družstva. Domácí favorit A64 Grygov (Olomouc) a ŠK Vinary A a B (Přerov). Vinarské Béčko bylo posíleno o tři velmi kvalitní mladé naděje z Ukrajiny kde jsou šachy velmi populární. Krajský přebor se hrál v pětičlenných družstvech systémem každý s každým tempem 20 minut + 10 sekund na každý tah.

Co se týče stupňů vítězů tak přeborníkem kraje se dle očekávání stal favorit turnaje družstvo A64 Grygov, které prošlo turnajem suverénně bez ztráty bodu. Druhé skončilo Vinarské Béčko a třetí naše naděje z ŠK Jeseník A. 4. místo obsadilo vinarské Áčko, páté skončilo naše Béčko a šesté naše Céčko. Více jak polovina naší mládeže měla poprvé možnost změřit své síly s krajskou konkurencí. Fantastický výkon podal benjamínek naší výpravy teprve šestiletý Damián Šarman, který všechny své partie vyhrál. Skvělé výkony podali také Eliška Pírková, Helena Paszková, Martin Palčo a David Pírek. I ostatní naše naděje podaly velmi solidní výkony a všichni si zaslouží za vzornou reprezentaci našeho klubu velké poděkování.

Líté boje probíhaly i v souběžně hraném „Turnaji pro všechny generace“, do nějž se zapojilo 22 hráčů všech věkových kategorií i výkonnosti včetněho našeho Martina Šarmana (tatínek od Damiána). Vítězství nakonec vybojoval ostřílený Vít Valenta z Losin a náš Martin skončil na výborném 9. místě se ziskem 4 bodů viz odkaz zde.

- celkové výsledky KP družstev mladších žáků naleznete zde

- reportáž z této akce od organizátora pana Biolka na krajském šachovém webu naleznete zde

- fotografie z akce naleznete zde