Naše mládež se na turnaji Zlosin Open neztratila

Naše mládež se na turnaji Zlosin Open neztratila

V sobotu 21.5. se naše výprava mládeže, pod vedením Gabči Morongové starší zúčastnila turnaje Zlosin Open ve Velký Losinách, který se hrál současně jako krajský přebor (KP) mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v rapid šachu. Hrálo švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2 x 12 minut + 3 sekundy na každý tah. Turnaje se zúčastnilo 60 šachistů a měl velmi kvalitní obsazení. Nejvýše nasazeným byl velmistr Štěpán Žilka a Elový průměr turnaje byl úctyhodných 1627 bodů. Naše výprava byla sedmičlenná složená výhradně z šachistů z řad naší mládeže.

Turnaj vyhrál dle předpokladů zkušený Štěpán Žilka před Františkem Vránou a Jakubem Vaculíkem, který kromě toho, že hrál stačil turnaj také soudcovat což byl z jeho strany úctyhodný výkon. Nejvíce se z našich borců v turnaji dařilo Danovi Ondráčkovi, který se ziskem 5 bodů obsadil celkově 22. místo a získal titul přeborníka kraje jak v kategorii dorostenců tak i juniorů. Danovi se mimo jiné podařilo porazit Honzu Cimburka nebo v posledním kole také zkušenou Zdeňku Vránovou. Na velmi dobrém 36. se umístila Veronika Ondráčková se ziskem 4 bodů. Veronika stejně jako její bratr získala titul přebornice kraje v kategoriích dorostenek a juniorek. Nad to byla ještě druhá v kategorii žen. Hned za Veronikou se umístila na 37. místě se stejným ziskem 4 bodů Míša Gvizdová. Míša po úspěšně zvládnutých maturitních zkouškách přijela na turnaj ze svého současného bydliště v Brně a v rámci KP vybojovala 3. místo mezi ženami a 2. místo mezi juniorkami. Dále se na 51. místě se ziskem 3 bodů umístila Gabriela Morongová, která navíc získala 3. místo v KP mezi juniorkami a 2. místo v KP mezi dorostenkami. 55. místo se ziskem 2,5 bodu obsadil Vojtěch Vaníček a hned za ním na 56. místě se stejným bodovým ziskem se umístila Natálie Morongová, která zároveň získala 3. místo v KP mezi dorostenkami. 57. místo obsadil se ziskem 2,5 bodu Daniel Vaníček.

Závěrem se patří pogratulovat sourozencům Veronice a Danielovi Ondráčkovým k titulům přeborníků kraje a všem našim šachistům poděkovat za předvedené výkony a vzornou reprezentaci našeho klubu.

Výjezd naší výpravy na turnaj ve Velkých Losinách by se neuskutečnil bez obětavosti rodičů našich šachových nadějí Gabriely Morongové, manželů Vaníčkových a manželů Ondráčkových za což si zaslouží velké poděkování.

- konečné pořadí turnaje naleznete zde

- online přenos z prvních 10. šachovnic naleznete zde

- reportáž z turnaje od organizátora ŠK Velké Losiny naleznete zde

- fotografie z turnaje naleznete zde