První Velká cena Jeseníku mládeže v šachu již zná své vítěze

První Velká cena Jeseníku mládeže v šachu již zná své vítěze

V sobotu 7.10.2017 proběhl v Jeseníku 1. ročník Velké ceny Jeseníku mládeže v šachu. Turnaj zorganizoval Šachový klub Jeseník a zúčastnilo se ho 25 mladých šachistů z jesenického regionu. Hrálo se tempem 2x20 minut, švýcarským systémem na 7 kol. Turnaj byl poslední generálkou před 1. kolem krajského Grand Prix mládeže, které proběhne již tuto sobotu 14.10.2017 v Jeseníku.

Všichni hráči byli zařazeni do jedné skupiny, a kromě celkového pořadí byly vyhlášeny také jednotlivé kategorie chlapců a dívek. Cenu fair play, která je pravidelně udílena na všech turnajích pořádaných ŠK Jeseník, získal Dan Tschulik za rytířské chování v partiích s děvčaty. V celkovém pořadí zvítězil Jan Cimburek z SK Řetězárny Česká Ves. Na druhém místě se umístil Martin Valíček z téhož oddílu a třetí příčku vybojoval Robert Liewehr z ŠK Jeseník.

V rámci turnaje se poprvé představila za šachovnicí teprve čtyřletá Eliška Pírková a za svůj výkon si po zásluze odnesla pohár za 1.místo v kategorii dívek do 6 let. Pořadí dalších kategorií je uvedeno v přiloženém souboru
„VC JESENÍKU – POŘADÍ.PDF“.

Výsledky turnaje též naleznete v následujícím odkazu: link

Fotografie z turnaje naleznete v odkazu: link

Ke stažení