1. kolo otevřeného krajského přeboru mládeže v šachu 2017/2018 již zná své vítěze

1. kolo otevřeného krajského přeboru mládeže v šachu 2017/2018 již zná své vítěze

V sobotu 14.10.2017 se ve velkém sále budovy IPOS městského úřadu Jeseník odehrálo 1. kolo Otevřeného krajského přeboru mládeže v šachu ročníku 2017/2018. Turnaj je součástí šestikolové Grand Prix Šachového svazu Olomouckého kraje (ŠSOK) v rapid šachu mládeže, které vyvrcholí příští rok v květnu tradičně v Grygově.

Turnaj zorganizoval Šachový klub Jeseník díky finanční podpoře města Jeseník a ŠSOK. Pro šachisty z jesenického regionu to byl velký svátek, neboť mládežnický turnaj podobného formátu se v Jeseníku již řadu let nehrál. Do Jeseníku přijelo bojovat ve čtyřech kategoriích 63 mladých šachových nadějí ze všech koutů Olomouckého kraje a s nimi také početný doprovod. Po slavnostním zahájení, ve kterém pronesla ke všem účastníkům velice pěknou a podnětnou zdravici místostarostka města Jeseník paní Zdeňka Blišťanová, odstartoval hlavní rozhodčí Jiří Voráč ze Šumperka 1. kolo. Přebor se hrál na 7 kol tempem 2 x 20 minut a byla k vidění řada vyrovnaných a kvalitních partií.

V kategorii A (roč. 2008 a ml.), které se zúčastnilo 21 šachistů zvítězil Petr Novotný z SK Prostějov. Na druhém místě se umístil Kristian Poljak z ŠK Vinary a třetí místo obsadil Filip Kopecký z ŠK 1921 Zábřeh. Mezi děvčaty v této kategorii byla nejlepší Beáta Březíková z ŠK Vinary před Karolínou Kolaříkovou z Mikulovic a Anastázií Vojčákovou z TJ Zlaté Hory.

V kategorii B (roč. 2006 a ml.) zvítězil mezi 17 šachisty Jan Cimburek z SK Řetězárny Česká Ves. Druhé místo vybojoval Marek Moudrý a třetí se umístil Jakub Urban oba z SK Prostějov. Mezi děvčaty v této kategorii byla nejlepší Taťána Nešporá z ŠK 1921 Zábřeh před Dianou Tichou a Sárou Tschulikovou obě z ŠK Jeseník.

V kategorii C (roč. 2004 a ml.), které se zúčastnilo 17 šachistů zvítězil Jan Kolář z ŠK Mohelnice. Na druhém místě se umístil Tomáš Mohapl a třetí místo obsadil Martin Londin oba z SK Prostějov. Mezi děvčaty v této kategorii byla nejlepší Lenka Poljaková z SK Řetězárny Česká Ves před Dominikou Tschulikovou z ŠK Jeseník a Gabrielou Morongovou z Mikulovic.

V kategorii D (roč. 2000 a ml.) zvítězila mezi 8 šachisty Ema Růžičková z Agentury 64 Grygov. Druhé místo vybojoval Marek Blaha z ŠK 1921 Zábřeh a třetí se umístila Daniela Urbanová z SK Prostějov. Mezi děvčaty v této kategorii obsadila třetí místo Michala Gvizdová z ŠK Jeseník. Mezi chlapci obsadil druhé místo celkově čtvrtý Pavel Hampl a třetí místo celkově pátý Vít Maitner oba z Tatranu Litovel.

Díky skvělé atmosféře, kterou vytvořili všichni účastnící turnaje a dobrému výkonu rozhodčích proběhl turnaj bezproblémově a v naprosté pohodě. Poděkování též patří všem členům Šachového klubu Jeseník, kteří s přípravou a organizací turnaje obětavě pomáhali. Za finanční podporu patří rovněž velké poděkování městu Jeseník a Šachovému svazu Olomouckého kraje.

Konečné pořadí všech kategorií naleznete zde:
konečné pořadí kategorie A
konečné pořadí kategorie B
konečné pořadí kategorie C
konečné pořadí kategorie D

Průběžné pořadí Grand Prix po prvním kole naleznete zde.

Fotografie z turnaje naleznete v odkaze zde.