Okresní přebor družstev v šachu ročníku 2017/2018 byl zahájen!

Okresní přebor družstev v šachu ročníku 2017/2018 byl zahájen!

Ve čtvrtek 9.11. a 23.11. odehrála naše čtyři družstva (B, C, D a E) první dvě kola okresního přeboru družstev v šachu. B družstvo v tomto ročníku tvoří především zkušení kmeti našeho klubu a C, D a E družstvo se skládá hlavně z mladých nadějí ve věku od 7 do 15 let doplněné převážně o jejich trenéry a rodinné příslušníky.

Okresní přebor družstev se hraje na pěti šachovnicích a letos je nalosován tak, že první tři kola jsou zcela ve znamení vzájemných derby „Jeseníku proti Jeseníku“ a tak v prvním kole proti sobě nastoupili jesenické béčko s déčkem a céčko s éčkem. V prvním zápase favorizované B družstvo porazilo déčko 4,5:0,5 když cenou remízu uhrál na 2.šachovnici Kryštof Liewehr s Bedřichem Výškem. Ve druhém utkání C a E družstva (byla tvořena sedmi děvčaty!) bylo úspěšnější éčko, které zvítězilo 4:1 zejména díky vítězstvím sester Sáry a Dominiky Tschulikové a Diany Tiché. Skvělou remízu s Karlem Dočkalem starším pak vybojovala Míša Gvizdová a smírně se rozešli také Gabriela Morongová s Danielem Tschulikem.

Ve druhém kole se utkalo éčko s béčkem a déčko s céčkem. První utkání, skončilo vítězstvím favorizovaného B družstva 5:0. Výsledek by mohl svádět k tomu, že se jednalo o jednoznačný zápas, ale mladé naděje v každé partii srdnatě bojovaly a prohrály vesměs až po chybách v koncovkách partií. Za zmínku stojí především zápas Jana Bartusíka s Dominikou Tschulikovou, který trval více jak 3 hodiny. Ve druhém zápase proti sobě nastoupili déčko a céčko a tento zápas byl o poznání dramatičtější. Nejprve na 3.šachovnici porazil Martin Horký Karla Dočkala mladšího. Na 2:0 pro ŠK Jeseník D zvýšil na 4.šachovnici Gabriel Liewehr, když zdolal Jakuba Řezáče. Céčko se nadechlo a snížilo na 2:1 po vítězství Gagriely Morongové nad Filipem Hajným na 5.šachovnici. Jistotu remízy déčku zajistila remíza Kryšofa Liewehra se zkušeným Pavlem Šramkem na 2.šachovnici. Vítězství jesenickému déčku nakonec zajistil jeho kapitán Lubomír Matlocha, když na 1.šachovnici porazil houževnatého Karla Dočkala staršího.

Další kolo okresního přeboru družstev se odehraje ve čtvrtek 7.12. od 16:30 v klubovně ŠK Jeseník a nastoupí proti sobě ŠK Jeseník B s ŠK Jeseník C a ŠK Jeseník D s ŠK Jeseník E.

- výsledky všech odehraných zápasů 1.kola naleznete v odkaze zde.

- výsledky všech odehraných zápasů 2.kola naleznete v odkaze zde.

- průběžnou tabulku naleznete zde.

- fotografie z průběhu 1.kola naleznete v odkaze zde.

- fotografie z průběhu 2.kola naleznete v odkaze zde.

- úvodní zpráva s rozlosováním zde.


Článek z Jesenického týdeníku z 1. a 2. kola okresního přeboru naleznete níže: