Družstvo ŠK Skorošice obhájilo titul přeborníka okresu Jeseník v šachu

Družstvo ŠK Skorošice obhájilo titul přeborníka okresu Jeseník v šachu

V sobotu 24.3.2018 bylo v klubovně ŠK Jeseník odehráno finále a zápas o 3. místo Přeboru družstev okresu Jeseník v šachu. Ve finále se utkali obhájce titulu přeborníka družstvo ŠK Skorošice s ŠK Jeseníkem B a v zápase o třetí místo ŠK Jeseník D s SK Řetězárnou Česká Ves C.

V zápase o třetí místo bylo českoveské Céčko favoritem a mladé naděje z jesenického Déčka doplněné o zkušeného Lubomíra Matlochu ml. mohly jen překvapit. Favorité z České Vsi však žádnou zápletku nedovolili a díky vítězstvím Pavla Frkáně, Štefana Šulka, Emila Turoně a Radomíra Čupra rozhodli o tom, že českoveské Céčko vybojovalo v tomto ročníku okresního přeboru 3. místo. V poslední partii na 1. šachovnici jesenický Lubomír Matlocha ml. porazil Jaroslava Tilla a zkorigoval tak skóre na konečných 4:1 pro družstvo Řetězárna Česká Ves C.

Finále bylo o poznání dramatičtější. Skorošice se nejprve ujali vedení díky výhře Miroslava Čecháčka nad Bedřichem Výškem na 2. šachovnici. Jesenickému béčku se podařilo vyrovnat na 1. šachovnici, kde Bedřich Táborský v dramatické útočně laděné partii porazil Zdeňka Rychlíka. Ovšem družstvo ŠK Skorošice šlo záhy opět do vedení, když Milan Macík na 4. šachovnici porazil Jana Bartusíka. Jesenické Béčko vzhledem k horšímu umístění v základní části potřebovalo k zisku titulu přeborníka zápas vyhrát, zatímco Skorošicím stačila remíza, a tak ve zbylých dvou partiích se bojovalo do posledního dechu. Josefu Valákovi ze Skorošic se nakonec povedlo na 5. šachovnici dokonale zabetonovat pozici, a tak Jirkovi Málkovi nezbylo nic jiného než přijmout remízu což znamenalo, že borci z ŠK Skorošice mohli začít slavit. Poslední partie mezi Milanem Šmoldasem a Jiřím Walákem skončila také remízou, a tak se družstvo ŠK Skorošice po vítězství 3:2 stalo zaslouženě přeborníkem okresu Jeseník a obhájilo titul z minulého roku.

- výsledky na všech šachovnicích finále a zápasu o 3. místo naleznete zde

- fotografie z finále a zápsu o 3. místo naleznete v odkaze zde