ŠK Jeseník již podruhé na sousedských slavnostech v Jeseníku

ŠK Jeseník již podruhé na sousedských slavnostech v Jeseníku

V sobotu 19.5. se Šachový klub Jeseník již podruhé aktivně zúčastnil Sousedských slavností. Naše stanoviště bylo tentokrát v krásně zrekonstruovaném areálu kláštera Voršilek vzadu u altánu. Návštěvníkům jsme připravili řadu aktivit. Dobrovolníci z řad členů našeho klubu si s každým zájemcem zahrály šachy a začátečníkům rádi vysvětlili pravidla. Návštěvníci si mohli zahrát zahradní šachy a klasické šachy s našimi členy všech věkových kategorií. Dále si mohli zahrát proti počítači na programu s různými úrovněmi obtížnosti. Na závěr 12 dobrovolníků sehrálo simultánní partii proti naší ikoně a nejlepšímu šachistovi našeho klubu Svaťovi Hastíkovi. Svaťa potvrdil své kvality a zvítězil 9,5 ku 2,5. Děkujeme pořádajícímu spolku SUDETIKUS a její předsedkyní Martině Seidlerové, že jsme mohly šachy i náš klub na této krásné akci prezentovat.

fotografie z akce od Gabriely Morongové naleznete v odkaze zde