Jesenický přebor družstev 2018/2019 byl zahájen

Jesenický přebor družstev 2018/2019 byl zahájen

Poslední říjnový víkend byl v klubovně ŠK Jeseník zahájen Jesenický přebor družstev ročníku 2018/2019. Soutěž pořádá a řídí Šachový klub Jeseník. Do přeboru se přihlásilo 7 družstev: SK Řetězárna C, ŠK Skorošice a pět družstev ŠK Jeseník C až G. Letošní ročník je zcela výjimečný tím, že jesenický šachový klub přihlásil do soutěže rekordních 5 družstev, přičemž jedno družstvo tvoří výhradně děvčata. Přebor se v tomto ročníku hraje systémem každý s každým dvojkolově a hrací doba je 60 minut s přidáváním 10 sekund na každý provedený tah pro každého hráče. Všechny zápasy budou odehrány v klubovně ŠK Jeseník dle stanoveného rozpisu kol.

První dvě kola byla odehrána v sobotu 27.10.2018 a nebyla nouze o kvalitní a dramatické partie. Celkem 33 hráčů si ve 30 partiích nic nedarovalo a zrodilo se také několik překvapivých výsledků. Nejvíce se dařilo družstvu SK Řetězárna C, které vyhrálo oba zápasy. ŠK Skorošice si připsaly vítězství a remízu. Z jesenických družstev nejvíce překvapilo družstvo dívek ŠK Jeseník F, které porazilo ŠK Jeseník E a jen těsně 2:3 prohrálo z favority ze Skorošic.

Co se týče individuálních výkonů tak pochvala patří všem, ale za zmínku stojí především výkony Bogdana Kolodzieje z ŠK Jeseník D, který precizní koncovkou dokázal v časové tísni vyhrát obě své partie, dále Aleny Kotrčové z ŠK Jeseník F, která při své premiéře v soutěžních zápasech porazila oba své zkušené soupeře a nakonec bojovný výkon mladé jesenické naděje Kolji Haidenka z ŠK Jeseník E, který rovněž zvítězil v obou svých partiích ačkoliv zpočátku nestál nejlépe, ale nevzdal se a dokázal vývoj obou partií otočit ve svůj prospěch.

  •  1. a 2. kolo - 27.10.2018       - výsledky a průběžné pořadí -       - fotogalerie -

  •  vše o přeboru nalezne zde