První zápas s elektronickými šachovnicemi skončil porážkou našeho Béčka s Mohelnicí

První zápas s elektronickými šachovnicemi skončil porážkou našeho Béčka s Mohelnicí

V neděli 18.11.2018 bylo v klubovně ŠK Jeseník odehráno 3. kolo oblastního přeboru družstev, ve kterém naše Béčko přivítalo ŠK Mohelnice. Zápas byl premiérově vysílán online na internetu díky elektronickým šachovým setům, které náš klub pořídil díky daru pana Karla Steinera za což mu patří velký dík.

Družstvo ŠK Mohelnice bylo papírovým favoritem. Utkání začalo remízou Roberta Liewehra s Janem Jeřábkem na 8. šachovnici. Po-té postupně prohráli na 5. šachovnici Jiří Málek s Milanem Hájkem, na 7. šachovnici Martin Valíček s Lukášem Stojaspalem a na 4. šachovnici Jaroslav Halama s Karlem Volkem. Za stavu 3,5 ku 0,5 pro Mohelnici se na 3. šachovnici domluvili na remíze Milan Šmoldas s Radomírem Kolářem. Nejdramatičtější byla partie na 2. šachovnici mezi Bedřichem Táborským a Julií Jeřábkovou. Julie v horším postavení reklamovala ve 49. tahu remízu pro 3 x opakovanou pozici. Reklamace však nebyla rozhodčím zápasu (mou maličkostí) uznána a Julie partii následně prohrála. Reklamací se však následně po utkání večer zabývala STK v čele s panem Biolkem a třikrát opakovanou pozici potvrdila. Výsledek partie to už nezměnilo, a tak pocit křivdy asi trochu zůstává. Po-té remizoval na 1. šachovnici Vladimír Halama s Janem Kolářem i když Vladík stál v koncovce lépe, byl v časové tísni a tak remíza byla sázkou na jistotu.  Jako poslední skončila partie na 6. šachovnici kde Pavel Koriťák st. ztratil hrubou chybou výborně rozehranou partii s Vojtěchem Hanouskem a partii prohrál. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím družstva ŠK Mohelnice 5,5 ku 2,5.

Všechny partie si můžete přehrát v odkaze zde kde můžete zapnout také šachový motor (engine) aby jste zjistili jak kdo během partie stál nebo v odkaze zde kde byl vysílán online přenos

- všechny výsledky 3. kola naleznete zde nebo zde 

- průběžnou tabulku naleznete zde nebo zde

- fotografie ze zápasu naleznete zde