Ve 3. kole krajského přeboru se Zábřehem jsme po boji padli

Ve 3. kole krajského přeboru se Zábřehem jsme po boji padli

V neděli 25.11.2018 bylo v klubovně ŠK Jeseník odehráno 3. kolo krajského přeboru družstev, ve kterém naše Áčko přivítalo ŠK 1921 Zábřeh. Zápas byl opět vysílán online na internetu a rovněž promítán na velkoplošné obrazovce přímo v hrací místnosti.

Družstvo ŠK 1921 Zábřeh bylo papírovým favoritem. Utkání začalo dvěma remízami. Nejprve se po hodině a půl boje na 1. šachovnici domluvili na remíze Svatopluk Hastík s Karlem Opravilem. Po další hodině přijal nabídku remízy Jarek Dabrowski na 2. šachovnici, kde hrál s Olegem Urbáškem. Po více jak 3 hodinách zápasu se naše Ácko ujalo vedení 2:1, když Vladimír Halama porazil na 6. šachovnici Tomáše Ptáčka. Hosté za nepříznivého stavu dokázali vybojovat 3 body díky vítězstvím Milana Řůžičky na 6., Jaromíra Doležela na 4. a Romana Reichla na 8. šachovnici. Za stavu 4:2 pro hosty zbývaly dohrát poslední dvě partie, kde naši borci stáli lépe a tak vidina možné remízy nebyla zcela nereálná. Když Pavel Kozák porazil na 3. šachovnici Romana Vicenece a snížil na 3:4 byla už pozice našeho Petra Vraspíra bohužel prohraná. Petr neudržel dobrou pozici, a po chybách nakonec slibně rozehranou partii vzdal. Zápas tak nakonec skončil vítězstvím družstva ŠK 1921 Zábřeh 5 ku 3.

Všechny partie si můžete přehrát v odkaze zde kde můžete zapnout také šachový motor (engine) aby jste zjistili jak kdo během partie stál nebo v odkaze zde kde byl vysílán online přenos.

- všechny výsledky 3. kola KP naleznete zde nebo zde

- průběžnou tabulku naleznete zde nebo zde

- fotografie ze zápasu naleznete zde