V 5. kole krajského přeboru družstev se překvapení nekonalo

V 5. kole krajského přeboru družstev se překvapení nekonalo

V neděli 6.1.2019 bylo v naší klubovně odehráno 5. kolo krajského přeboru družstev, ve kterém naše Áčko přivítalo A64 PřF Olomouc. Jasným favoritem byli hosté, pouze na jedné šachovnici jsme měli elově silnějšího hráče.

Utkání se zpočátku vyvíjelo na všech šachovnicích vyrovnaně. Nikdo z hráčů se v prvních dvou hodinách zápasu nedopustil závažnější chyby. Pak však přišel zlom a během půl hodiny jsme ztratily tři partie. Nejprve na 8. šachovnici podlehl Bedřich Táborský (ELO-1599) Jiřímu Čalovi (ELO-1766), poté na Vladimír Halama (ELO-1757) prohrál na 7. šachovnici s Lukášem Vysloužilem a Zdeněk Střecha (ELO-1764) se vzdal po vynucené výměně věž-dáma na 5. šachovnici Vítězslavu Musilovi (ELO-1935). Po třech hodinách a patnácti minutách se nám na 4. šachovnici konečně podařilo vybojovat první půlbod za remízu Karla Volka (ELO-1873) s Jáchymem Barešem (ELO-1970). Když na 6. šachovnici porazil Petr Vraspír (ELO-1773) Nikolu Gregůrkovou (ELO-1627) a snížil na 1,5 ku 3,5 zdálo, že při troše štěstí můžeme pomýšlet ještě na remízu. Naši borci na zbylých třech šachovnicích bojovali, seč jim síly stačily, ale podařilo se jim uhrát již jen dvě remízy. Jaroslaw Dabrowski (ELO-1995) remizoval na 2. šachovnici s Jaroslavem Šobáněm (ELO-2096), Svatopluk Hastík (ELO-2004) uhrál remízu s Liborem Zvolánkem (ELO-2017) na 1. šachovnici a v nejdelší partii zápasu prohrál na 3. šachovnici po 4,5 hodině statečného boje Pavel Kozák (ELO-1889) s Petrem Zatloukalem. Hosté z Olomouce tak nakonec zaslouženě zvítězili 5,5 ku 2,5 a odvezli si z Jeseníku cenné 3 body. Přes prohru si všichni naši hráči zaslouží pochvalu za bojovnost.

Všechny partie si můžete přehrát v odkaze zde kde můžete zapnout také šachový motor (engine) aby jste zjistili jak kdo během partie stál nebo v odkaze zde kde byl vysílán online přenos.

- všechny výsledky 5. kola naleznete zde nebo zde

- průběžnou tabulku naleznete zde nebo zde

- fotografie ze zápasu naleznete zde