V 8. kole KP jsme potrápili favorita

V 8. kole KP jsme potrápili favorita

V neděli 17.2.2019 zavítalo naše Áčko do Nového Dvora kde se utkalo v rámci 8. kola krajského přeboru z družstvem ŠK Olomouc A. Domácí byli jednoznační favorité. Na všech deskách měli elovou převahu.

Zápas začal překvapivě lépe pro nás, když zhruba po 2,5 hodinách hry náš kapitán Pavel Kozák (ELO-1914) na 2.šachovnici precizní aktivní hrou porazil svého jmenovce Petra Kozáka (ELO-2083). Asi půlhodinu před první časovkou nabídl remízu v materiálově stejné, ale pozičně lepší pozici náš Vladimír Halama (ELO-1765) Jiřímu Přenosilovi (ELO-2070) na 8.šachovnici. Soupeř cca 15 minut váhal, ale po kontrole ostatních šachovnic a konzultaci s kapitánem zhodnotil situaci tak, že musí bojovat, protože jsme objektivně stáli v tu chvíli lépe. Svého rozhodnutí nakonec nelitoval, protože následně v časovce našeho Vláďu přehrál a bylo vyrovnáno. Poté na 4.šachovnici uhrál remízu Zdeněk Střecha (ELO-1753) s Janem Zdražilem (ELO-1972) a Jan Kolář (ELO-1758) s Viktorem Mlčákem (1867) na 6.šachovnici. Za nerozhodného stavu 2:2 se domácí ujali vedení díky vítězství Timoteje Hudce (ELO-1719) nad Radomírem Kolářem (ELO-1665) na 7.šachovnici. Následně naše jednička Svatopluk Hastík (ELO-2007) smolně prohrál partii na 1.šachovnici s Tomášem Zbořilem (ELO-2085), když v lepší pozici dostal soupeře do časovky, ale přehlédnul vítězný tah a po chybě partii nakonec prohrál. Nutno podotknout, že to byla Svaťova teprve druhá prohraná partie v letošním ročníku krajského přeboru a že patří k největším oporám našeho A týmu. Za stavu 4:2 pro domácí náš Petr Vraspír (ELO-1808) potvrdil svou skvělou formu z posledních dnů, když na 5.šachovnici porazil Jiřího Molnára (ELO-1957) a snížil na 4:3. Je zajímavé, že Petrovi výkony rostou s výši ELA jeho soupeřů, takže je určitě adeptem na první šachovnice v příštím ročníku KP. Rozhodnutí o našem případném bodu za remízu měla přinést partie na 3.šachovnici, kde Karel Volek (ELO-1873) srdnatě bojoval s Elově nejsilnějším hráčem soupeře Tomášem Zdražilem (ELO-2115). Zpočátku vyrovnaná partie dospěla až do druhé časovky, ve které měl Karel již o figuru méně, ale vzhledem k tomu že oba hráči měli již pouhých 30 vteřin na hodinách tak partii nevzdával, neboť v časovce je možné cokoliv. T.Zdražil však hrál i přes časovou tíseň přesně a nedal Karlovi šanci.

Naše Áčko by si za předvedený výkon zasloužilo určitě remízu, ale zápas skončil nakonec očekávaným vítězstvím domácího družstva ŠK Olomouc A 5:3. Po odehraných 8 kolech KP musíme borce z našeho Áčko pochválit, neboť hrají bez bázně, vyrovnaně a daří se jim občas sebrat cenný bod i v zápasech s favorizovanými soupeři. Pokud jejich forma a odhodlání vydrží i v posledních třech kolech tak náš plán udržet se v soutěži by měl vyjít!

- všechny výsledky 8. kola naleznete zde nebo zde

- průběžnou tabulku naleznete zde nebo zde

- fotografie ze zápasu naleznete zde